Get the App



Never miss a bet

Time Event 1 X 2 Posts
Score Status
Africa - African Nations Championship
13:00 Cameroon - Sao Tome e Principe - - - - 2:0 Finished
13:30 Rwanda - Uganda - - - - 2:0 Finished
16:00 Ivory Coast - Niger - - - - - Delayed
16:30 Mali - Mauritania 1.77 3.45 4.25 - - Delayed
Argentina - Championship Women
18:00 Boca Juniors (W) - UAI Urquiza (W) 1.93 5.25 2.49 - - Not started
Argentina - Copa Argentina
00:10 Racing Club - Club Atletico Mitre de Salta - - - 2 2:1 Finished
Argentina - Torneo B
20:30 Belgrano San Nicolas - Sports Salto 1.82 3.00 4.42 - - Not started
Armenia - Premier League
15:00 Gandzasar - Shirak - - - - 0:0 In Play
Australia - Brisbane Capital League 1
08:00 Brisbane Knights - University of Queensland - - - - 4:3 Finished
08:00 Mount Gravatt - North Pine - - - - 3:4 Finished
08:00 North Star - WDSC Wolves - - - - 3:1 Finished
Australia - Brisbane Premier League
07:15 Ipswich Knights - Capalaba Bulldogs - - - - 1:1 Finished
08:30 Holland Park Hawks - Peninsula Power - - - 1 2:4 Finished
08:30 Queensland Lions - Logan Lightning - - - - 6:0 Finished
08:30 Rochedale Rovers - Mitchelton - - - 1 2:0 Finished
09:00 Eastern Suburbs - Grange Thistle - - - 3 1:2 Finished
09:00 Souths United - Albany Creek - - - - 1:5 Finished
Australia - Brisbane Premier League Reserve
06:00 Rochedale Rovers (R) - Mitchelton (R) - - - - 1:1 Finished
06:10 Holland Park Hawks FC (R) - Peninsula Power (R) - - - - 3:5 Finished
Australia - Capital Territory
05:00 Canberra Olympic - Riverina Rhinos (AUS) - - - - 6:1 Finished
05:00 FFA Centre of Excellence - Belconnen United - - - - 2:0 Finished
05:00 Monaro Panthers - Tuggeranong United - - - - 1:0 Finished
Australia - Capital Territory U20
03:00 Gungahlin Utd U20 - Canberra FC U20 - - - - - Delayed
Australia - New South Wales
07:00 Manly United - Sydney Olympic - - - 1 2:1 Finished
Australia - Northern NSW
08:30 Broadmeadow Magic - Edgeworth Eagles - - - - 0:1 Finished
Australia - NSW League U20
06:30 Edgeworth Eagles U20 - Hamilton Olympic U20 - - - 2 0:0 Finished
Australia - NSW Premier League II
09:00 Spirit FC - St George FC - - - - 4:2 Finished
Australia - Queensland
08:00 Moreton Bay United - Gold Coast City - - - - 3:0 Finished
08:30 Brisbane City - Sunshine Coast - - - - 4:1 Finished
08:30 Far North Queensland Bulls - SWQ Thunder - - - - 2:3 Finished
09:00 Western Pride - Northern Fury - - - - 8:0 Finished
Australia - Queensland League U20
04:45 Western Pride U20 - SWQ Thunder U20 - - - 1 15:4 Finished
05:45 Moreton Bay Jets U20 - Gold Coast City U20 - - - - - Delayed
Australia - Queensland Women
05:00 Olympic FC (W) - Souths United NPL (W) - - - 1 0:0 Finished
06:45 Western Pride FC (W) - Gold Coast City FC (W) - - - 2 2:3 Finished
09:00 The Gap NPL (W) - Sunshine Coast (W) - - - - - Delayed
Australia - South Australia State League I
05:00 Modbury Jets - Adelaide Raiders - - - - 0:4 Finished
05:30 Western Strikers SC - South Adelaide - - - - 2:0 Finished
09:30 Sturt Lions - White City Woodville - - - - 1:0 Finished
Australia - South Australian
05:00 Croydon Kings - West Adelaide - - - - 2:1 Finished
05:30 NE MetroStars - Adelaide City - - - 1 0:1 Finished
09:30 Adelaide Comets - Para Hills Knights - - - 3 2:2 Finished
Australia - T-League
04:00 Hobart Zebras - Northern Rangers - - - 1 5:0 Finished
04:00 Kingborough Lions - Devonport City - - - - 0:2 Finished
04:00 Olympia Warriors - Clarence United - - - 1 3:3 Finished
04:00 South Hobart - Launceston City - - - 1 7:0 Finished
Australia - Tasmania League Women
02:00 Kingborough Lions (W) - Ulverstone (W) - - - - 3:2 Finished
02:00 Olympia Warriors (W) - Clarence United (W) - - - - 3:1 Finished
Australia - Victoria League Women
06:15 FC Bulleen Lions (W) - Geelong Galaxy (W) - - - - 1:4 Finished
Australia - Victoria Premier League 2
05:00 Melbourne City U21 - Dandenong Thunder SC - - - - 2:2 Finished
05:00 Melbourne Victory U21 - Ballarat City FC U21 - - - - 2:2 Finished
05:00 Moreland City SC - Northcote City - - - - 0:1 Finished
05:00 Richmond - Goulburn Valleys FC - - - - 3:5 Finished
05:00 Springvale White Eagles - Murray Utd - - - - 1:2 Finished
05:00 Sunshine Georgies - Whittlesea Ranges - - - - 1:1 Finished
07:00 FC Bendigo - Brunswick City - - - - 1:4 Finished
Australia - Western Australia
07:00 Armadale - Subiaco AFC - - - 1 1:2 Finished
07:00 ECU Joondalup - Perth Glory U21 - - - - 1:1 Finished
07:00 Inglewood United - Balcatta - - - 1 2:1 Finished
07:00 Joondalup United - Floreat Athena - - - - 1:3 Finished
07:00 Perth - Cockburn City - - - 1 4:3 Finished
07:00 Stirling Lions - Sorrento - - - - 2:1 Finished
Australia - Western Australia League U20
05:00 Armadale U20 - Subiaco U20 - - - - 1:1 Finished
05:00 Inglewood United U20 - Balcatta U20 - - - - 1:2 Finished
05:00 Joondalup United U20 - Floreat Athena U20 - - - - 2:0 Finished
05:00 Perth U20 - Cockburn City U20 - - - - 0:3 Finished
Austria - Bundesliga
14:00 Rapid Vienna - Sturm Graz - - - 6 1:2 Finished
16:30 Wolfsberger AC - FC Trenkwalder Admira 2.70 3.35 3.10 3 - Delayed
Austria - Landesliga
16:00 St. Margarethen - ASV Drassburg - - - - 0:1 In Play
16:00 Wiener Viktoria - SC Ostbahn XI - - - - - Delayed
Austria - League 1 Women
13:00 USC Landhaus (W) - Luv Graz (W) - - - - 4:0 Finished
Austria - Regionalliga East
15:00 FC Karabakh Wien - Mannsdorf - - - - - Delayed
Austria - Regionalliga Mitte
15:00 ATSV Stadl Paura - Gleisdorf - - - - - Delayed
16:00 Gurten - Union Vocklamarkt - - - - - Delayed
17:00 Lafnitz - SV Allerheiligen 1.40 4.95 7.90 - - Not started
Austria - Regionalliga West
12:00 SV Seekirchen - Wörgl - - - - 5:0 Finished
14:00 Rheindorf Altach II - USK Anif - - - - 1:7 Finished
14:30 Kitzbuhel - SC Schwaz - - - - - Delayed
15:00 TSV St Johann - SV Scholz Grodig - - - - - Delayed
15:00 VFB Hohenems - Dornbirn 1913 - - - - - Delayed
15:00 Wacker Innsbruck II - Alberschwende - - - - - Delayed
16:00 Kufstein - Hard 1922 - - - - - Delayed
17:00 SV Wals-Grünau - Pinzgau Saalfelden 1.50 4.80 6.50 - - Not started
Azerbaijan - Premier League
14:00 Sabail FC - Neftchi Baku - - - - 1:0 Finished
16:00 Garabagh Agdam - Inter Baku - - - 2 - Delayed
Bangladesh - Championship
08:00 TT Club - Baridhara - - - - - Delayed
10:15 Victoria SC Dhaka - Feni - - - - - Delayed
Belarus - Division 1
11:00 Ynergetyk BGU - Granit Mikashevichi - - - - 0:2 Finished
14:30 Lokomotiv Gomel - Smolevichy - - - - 1:1 Finished
15:00 FC Baranovichi - Orsha - - - - - Delayed
15:00 FC Tarpeda Minsk - Belshina Bobruisk - - - 1 0:2 In Play
15:00 Lida - Osipovichy - - - - - Delayed
15:00 Smorgon - FC Neman Agro - - - 2 - Delayed
15:00 Volna Pinsk - Luch Minsk - - - 1 - Delayed
15:30 Khimik Svetlogorsk - Slonim - - - - 0:0 In Play
Belarus - Premier League
15:00 FC Gorodeya - FC Slutsk - - - - 1:1 In Play
16:00 Torpedo Zhodino - FC Vitebsk - - - - - Delayed
Belgium - EXQI League
15:00 Union Saint-Gilloise - Westerlo - - - 1 3:0 In Play
18:30 Oud-Heverlee Leuven - Cercle Brugge 3.20 3.46 2.56 - - Not started
Belgium - Jupiler Pro League
16:00 Racing Genk - Charleroi - - - 6 - Delayed
18:00 AS Eupen - KV Oostende 3.10 3.70 2.44 4 - Not started
18:00 Waasland - Lokeren 2.15 3.52 3.90 6 - Not started
18:30 KV Mechelen - Royal Antwerp 2.10 3.70 4.10 4 - Not started
Bolivia - Torneo Apertura
19:00 Jorge Wilstermann - Nacional Potosi 1.60 4.50 6.00 - - Not started
21:15 The Strongest - Petrolero 1.23 7.50 15.81 - - Not started
23:30 Sport Boys Warnes - Universitario Sucre 1.64 4.30 5.20 - - Not started
Bosnia and Herzegovina - Premier Liga
15:00 FK Krupa - Celik Zenica - - - - - Delayed
18:00 Sarajevo - Zeljeznicar Sarajevo 2.44 3.08 3.10 - - Not started
Brazil - Campeonato Brasileiro U20
16:00 Olaria RJ U20 - Sao Goncalo U20 - - - - - Delayed
Brazil - Campeonato Carioca B
18:00 AD Itaborai - Goytacaz 1.97 3.23 3.55 - - Not started
18:00 America RJ - Duque de Caxias 1.65 3.81 4.58 - - Not started
18:00 Audax Rio - Friburguense 1.51 3.83 5.62 - - Not started
18:00 Barra Mansa - Artsul 3.04 3.34 2.12 - - Not started
18:00 Carpebus Campos AA - Sao Cristovao RJ 1.46 4.27 5.60 - - Not started
18:00 Olaria - Sao Goncalo FC RJ 1.67 3.83 4.50 - - Not started
18:00 Serra Macaense - Tigres do Brasil 1.70 3.40 4.20 - - Not started
Brazil - Campeonato Paulista U20
18:00 Bragantino U20 - Juventus U20 2.05 3.70 3.25 - - Not started
18:00 Corinthians U20 - Guarani U20 1.85 4.00 3.40 - - Not started
18:00 EC Agua Santa SP U20 - Sao Bernardo U20 1.62 4.20 4.50 - - Not started
18:00 Gremio Novorizontino U20 - Matonense U20 1.20 7.50 12.00 - - Not started
18:00 Marilia U20 - Olimpia SP U20 1.38 5.00 6.50 - - Not started
18:00 Nacional Atletico U20 - Portuguesa - SP U20 3.40 3.40 2.02 - - Not started
18:00 Ponte Preta U20 - Capivariano U20 1.75 4.00 3.90 - - Not started
18:00 Portuguesa Santista U20 - Taboao da Serra U20 2.35 3.50 2.70 - - Not started
18:00 Red Bull Brasil U20 - Palmeiras U20 2.70 3.60 2.30 - - Not started
18:00 SC Atibaia U20 - Flamengo SP U20 1.95 3.70 3.30 - - Not started
18:00 XV Piracicaba U20 - Rio Branco U20 1.70 4.00 4.20 - - Not started
Brazil - Campeonato Paulista Women
18:00 Sao Jose (W) - Audax SP (W) 1.95 3.80 3.30 - - Not started
Brazil - Copa Fares Lopes
19:00 Floresta EC - Itapipoca 1.65 3.56 4.85 - - Not started
Brazil - Copa Gaucho
18:00 Cruzeiro RS - Igrejinha 1.18 6.22 11.40 - - Not started
Brazil - Copa Paulista
18:00 Agua Santa - Juventus SP 1.60 4.00 6.00 - - Not started
18:00 Rio Branco SP - Desportivo Brasil 2.75 3.20 2.65 - - Not started
19:00 Noroeste - Penapolense 2.38 3.20 3.40 - - Not started
19:00 Sao Caetano - Portuguesa Santista 1.23 5.75 12.00 - - Not started
20:00 Inter de Limeira - Atibaia 2.30 3.45 4.25 - - Not started
22:00 Linense - Ferroviaria SP 3.20 3.20 2.32 - - Not started
22:00 Taubate - Santos FC II 2.90 3.20 2.45 - - Not started
Brazil - Serie A
19:00 Corinthians - Vitoria 1.49 4.85 8.95 6 - Not started
22:00 Flamengo RJ - Atletico GO 1.39 5.20 10.50 2 - Not started
Brazil - Serie B
00:30 Goias - America Mineiro - - - 2 1:1 Finished
19:30 ABC - Internacional 6.30 3.92 1.70 - - Not started
19:30 Boa EC - Ceara 2.53 3.10 3.40 - - Not started
19:30 CRB - Luverdense EC 1.86 3.72 5.00 - - Not started
19:30 Guarani - Santa Cruz 1.91 3.54 4.70 1 - Not started
22:00 Paysandu SC - Parana Clube 2.37 3.15 3.60 - - Not started
Brazil - Serie C
18:00 Macae - Botafogo SP 2.90 3.24 2.73 - - Not started
19:00 Bragantino - Tombense MG 2.04 3.30 4.20 - - Not started
19:00 Confianca - CSA 3.03 3.44 2.45 - - Not started
19:00 Tupi - Mogi Mirim 1.37 5.75 13.00 - - Not started
23:00 Sampaio Correa - Fortaleza EC 2.18 3.24 3.58 - - Not started
Bulgaria - A PFG
15:15 Vereya - Lokomotiv Plovdiv - - - 2 0:0 In Play
18:00 CSKA Sofia - Vitosha Bistritsa 1.13 9.90 27.00 - - Not started
Canada - CSL
00:15 York Region Shooters - Toronto FC Academy - - - - - N/A
22:00 Vorkuta - SC Scarborough 2.02 3.86 3.16 - - Not started
23:00 Brantford Galaxy - Waterloo 1.86 4.20 3.83 - - Not started
Chile - Primera B
19:00 Magallanes - Puerto Montt 1.98 3.35 4.50 - - Not started
22:00 Barnechea - Copiapo 2.60 3.30 3.10 - - Not started
22:00 Coquimbo Unido - Nublense 1.97 3.50 4.10 - - Not started
Chile - Primera Division
15:00 Santiago Wanderers - Universidad Catolica - - - 1 0:1 In Play
18:30 Union Espanola - San Luis Quillota 2.10 3.65 3.80 1 - Not started
21:00 Antofagasta - Palestino 2.00 3.78 4.00 - - Not started
23:30 Colo Colo - Univ. de Concepcion 1.40 5.02 9.80 - - Not started
China - China League
08:00 Yunnan Lijiang - Dalian Transcendence - - - - 2:1 Finished
11:30 Baoding Yingli Yitong - Shanghai Shenxin - - - - 4:2 Finished
11:30 Harbin Yiteng - Beijing Renhe - - - - 1:4 Finished
11:30 Qingdao Hainiu - Shenzhen Ruby - - - - 3:1 Finished
11:45 Meizhou Meixian Hakka - Hangzhou Lucheng - - - - 1:2 Finished
China - Division II
07:30 Jilin Baijia - Jiangsu Yancheng - - - - 2:2 Finished
08:00 Baotou Nanjiao - Yinchuan Helanshan - - - - 0:1 Finished
08:00 Shanghai JuJu Sports - Sichuan Longfor - - - - 0:2 Finished
08:00 Shenyang City - Dalian Boyang - - - - 2:0 Finished
08:00 Suzhou Dongwu - Shenzhen Ledman - - - - 0:1 Finished
11:30 Chengdu Qianbao - Hainan Seamen - - - - 5:1 Finished
11:30 Zhenjiang Huasa - Jiangxi Liansheng - - - - 1:2 Finished
China - Super League
08:00 Yanbian - Jiangsu Suning - - - 4 0:4 Finished
09:30 Guizhou Zhicheng - Shanghai SIPG - - - 8 2:1 Finished
11:35 Hebei CFFC - Beijing Guo'an - - - 6 2:0 Finished
11:35 Liaoning Hongyun - Tianjin Teda - - - 3 1:1 Finished
11:35 Shanghai Shenhua - Guangzhou Evergrande - - - 6 0:3 Finished
Colombia - Liga Postobon
20:15 Rionegro Aguilas - Tigres Bogota 2.05 3.20 4.55 - - Not started
22:30 Atletico Bucaramanga - Patriotas 2.47 3.10 3.50 - - Not started
23:00 Independente Santa Fe - Cali 1.97 3.40 4.50 - - Not started
Colombia - Primera B
20:15 Cucuta - Fortaleza 1.40 4.50 8.50 - - Not started
20:30 Valledupar - Barranquilla 2.30 3.20 3.26 - - Not started
Costa Rica - Segunda Liga
21:00 Escazu FC - Cariari Pococi 2.13 3.31 3.10 - - Not started
Croatia - 1 HNL
19:00 HNK Rijeka - NK Lokomotiva Zagreb 1.57 4.38 6.77 3 - Not started
Croatia - 2 HNL
15:30 Lucko - Sibenik - - - - - Delayed
15:30 NK Solin - Croatia Sesvete - - - - - Delayed
15:30 Novigrad - Varazdin - - - 1 - Delayed
Cyprus - 1st Division
16:00 Ethnikos Achnas - Alki Oroklini - - - - - Delayed
17:00 AEL Limassol FC - Aris Limassol 1.50 4.36 7.60 1 - Not started
Czech Republic - 3 Liga
08:15 MFK Chrudim - Sokol Zapy - - - - 2:0 Finished
08:15 Pisek - Benesov - - - - 2:2 Finished
08:30 FK Litomerice - Kraluv Dvur - - - 1 2:1 Finished
11:30 Sokol Cizova - Slavoj Vysehrad - - - 1 0:0 Finished
14:30 CSK Uhersky Brod - Hanacka - - - - - Delayed
14:30 Hlucin - Otrokovice - - - 1 - Delayed
14:30 Jiskra Rymarov - HFK Olomouc - - - - - Delayed
14:30 Mohelnice - SK Lisen - - - - - Delayed
14:30 SK Spartak Hulin - Velke Mezirici - - - 1 - Delayed
14:30 Vyskov - RSM Hodonin - - - - - Delayed
15:00 Usti nad Orlici - Viktorie Jirny - - - - - Delayed
Czech Republic - 4 Liga
08:15 Aritma Praha - SK Jankov - - - - - Delayed
08:15 Cechie Vykan - Trutnov - - - - - Delayed
08:15 FK Zbuzany 1953 - Spartak Chrastava - - - - - Delayed
08:15 Hrobce - FC Novy Bor - - - - - Delayed
08:15 Motorlet Praha - FK Louny - - - - - Delayed
08:15 Neratovice - Meteor VIII - - - - - Delayed
08:15 Prestice - Buldoci Karlovy Vary - - - - - Delayed
08:15 SK Petrin Plzen - FC Viktoria Mar Lazne - - - - - Delayed
08:30 Slavoj Cesky Krumlov - Brezova - - - - - Delayed
09:15 FK Chomutov - Hostoun - - - - - Delayed
14:30 Blansko - Stara Rise - - - - - Delayed
14:30 FK Nove Sady - Brumov - - - - - Delayed
14:30 Hranice - Novy Jicin - - - - - Delayed
14:30 Slovan Rosice - Tasovice - - - - - Delayed
14:30 Sternberk - Havirov - - - - - Delayed
14:30 Zdar nad Sazavou - Bzenec - - - - - Delayed
15:00 Ceska Lipa - SK Kladno - - - - - Delayed
15:00 Klatovy - SK Rakovnik - - - - - Delayed
15:00 Letohrad - Pencin -Turnov - - - - - Delayed
15:00 Malse Roudne - MFK Dobris - - - - - Delayed
15:00 SK Uvaly - Cesky Brod - - - - - Delayed
15:00 Sokol Kratonohy - Zenit Caslav - - - - - Delayed
15:00 Sokol Zivanice - FK Brandys nad Labem - - - - - Delayed
15:00 Vysoke Myto - Jiskra Mseno - - - - - Delayed
15:30 FC Vsetin - FK Jesenik - - - - - Delayed
15:30 MSK Breclav - SFK Vrchovina - - - - - Delayed
16:00 Banik Sous - Slovan Velvary - - - - - Delayed
16:00 Doubravka - Horovicko - - - - - Delayed
Czech Republic - Druha liga
08:15 FK Pardubice - Usti Nad Labem - - - 2 3:1 Finished
08:15 Fotbal Trinec - FK Olympia Prague - - - 1 2:0 Finished
15:00 Taborsko - 1.FK Pribram - - - 1 - Delayed
16:00 Sfc Opava - Sokolov - - - 1 - Delayed
Czech Republic - Gambrinus Liga
15:00 Banik Ostrava - FC Teplice - - - 1 3:2 In Play
15:00 Tescoma Zlin - Karvina - - - - 1:0 In Play
16:00 Bohemians 1905 - Slavia Prague - - - - - Delayed
18:00 Mlada Boleslav - Slovan Liberec 1.86 3.65 5.10 1 - Not started
Czech Republic - U19 League
08:30 Opava U19 - Viktoria Plzen U19 - - - - 1:4 Finished
09:00 Brno U19 - Sigma Olomouc U19 - - - - 2:2 Finished
09:00 Slavia Prague U19 - FK Pribram U19 - - - - 3:1 Finished
10:00 Hradec Kralove U19 - Banik Ostrava U19 - - - - 0:3 Finished
11:15 FK Pardubice U19 - Teplice U19 - - - 1 1:0 Finished
12:00 Frydek Mistek U19 - Ceske Budejovice U19 - - - - 0:1 Finished
12:00 Slovacko U19 - Bohemians 1905 U19 - - - - 4:2 Finished
12:00 Sparta Prague U19 - MFK Karvina U19 - - - - 6:1 Finished
Denmark - 2nd Division
11:00 HIK Hellerup - Naesby - - - 2 4:3 Finished
11:30 Kjellerup - Lyseng - - - 4 1:2 Finished
12:00 Dalum - Greve Fodbold - - - - 6:0 Finished
13:00 Aarhus Fremad - Sydvest 05 - - - 1 1:1 Finished
13:00 AB Copenhagen - Hillerod Fodbold - - - 1 2:0 Finished
13:00 Brønshøj BK - Skovshoved IF - - - 2 0:2 Finished
13:00 Frem Copenhagen - Næstved - - - 1 0:1 Finished
13:00 Odder Igf - Jammerbugt - - - - 0:2 Finished
Denmark - Danmarksserien G. 1
11:00 Fredensborg BI - Herlev - - - - - Delayed
11:00 Kastrup BK - LSF - - - - - Delayed
11:45 FA 2000 - Karlslunde IF - - - - - Delayed
Denmark - Danmarksserien G. 2
11:00 Avedore IF - Fremad Valby - - - - - Delayed
11:00 Vanlose - B 1908 - - - 1 0:0 Finished
11:00 Virum-Sorgenfri - AB Tarnby - - - - - Delayed
11:30 KFUM Roskilde - GVI - - - - - Delayed
Denmark - Danmarksserien G. 3
13:00 Varde - Esbjerg FB II - - - - 1:0 Finished
Denmark - Danmarksserien G. 4
11:30 Skanderborg - Viby - - - 1 - Delayed
Denmark - Elitedivisionen Women
10:30 BSF (W) - Vejle(W) - - - 1 - Delayed
11:00 VSK Aarhus (W) - Brondby IF (W) - - - - 0:3 Finished
14:00 Fortuna Hjorring (W) - KoldingQ (W) - - - - - Delayed
Denmark - Fynsserien
13:00 KRFK - SSV Højfyn - - - - - Delayed
13:00 Nr. Aaby IK - Assens - - - - - Delayed
13:30 O.B. - Flemlose/Harby - - - - - Delayed
Denmark - Jyllandsserien Pulje
08:30 IF Skjold Sæby - Logstor - - - - - Delayed
11:00 Vildbjerg SF - Thisted - - - - - Delayed
11:30 Norresundby - Hjorring - - - - - Delayed
12:00 Stovring IF - Gug B - - - - - Delayed
14:00 Aalborg Freja - Bronderslev IF - - - - - Delayed
Denmark - Kobenhavnsserien
11:00 Bk. Union - Tarnby FF - - - - - Delayed
11:00 Skjold - Fk. Prespa - - - - - Delayed
12:00 NB Bornholm - Sundby BK - - - - - Delayed
Denmark - League U19
10:00 Vejle U19 - Odense U19 - - - - 3:3 Finished
11:00 AaB U19 - Esbjerg U19 - - - - 0:1 Finished
11:00 Randers Freja U19 - Midtjylland U19 - - - 1 2:4 Finished
Denmark - SAS Ligaen
16:00 FC Copenhagen - Sonderjyske - - - 6 - Delayed
Denmark - Sjeallandsserien
09:00 Herlev IF II - Farum BK - - - - - Delayed
11:00 Allerod - Frederikssund IK - - - - - Delayed
11:00 Herlufsholm - Naestved II - - - - - Delayed
12:00 Haslev FC - Brondby IF II - - - - - Delayed
12:45 BSF - Lundtofte Boldklub - - - - - Delayed
12:45 Nykobing Mors IF - Ishoj - - - - - Delayed
13:00 Koge Nord - LUIF - - - - - Delayed
13:30 Koge BK - Systofte - - - - - Delayed
Ecuador - Serie A
00:30 Macara - CD Clan Juvenil - - - 1 7:1 Finished
16:30 Independiente Del Valle - Dep. Cuenca 2.08 3.56 4.40 - - Delayed
Ecuador - Serie B
00:30 LDU Loja - Imbabura - - - - 0:1 Finished
21:00 LDU Portoviejo - Gualaceo SC 2.00 3.50 4.00 - - Not started
21:00 Tecnico Universitario - Olmedo 1.45 4.50 7.50 - - Not started
El Salvador - Primera Division
21:30 CD Aguila - CD Fas 1.91 3.30 4.50 - - Not started
El Salvador - Reserves League
21:00 AD Chalatenago (R) - LA Firpo (R) 2.92 3.75 2.02 - - Not started
21:30 CD Sonsonate (R) - CD Pasaquina (R) 1.93 3.75 3.10 - - Not started
England - Championship
11:15 Sheffield United - Barnsley - - - 3 1:0 Finished
14:00 Aston Villa - Norwich City - - - 2 4:2 Finished
14:00 Bolton Wanderers - Derby County - - - 1 1:2 Finished
14:00 Bristol City - Millwall - - - 4 0:0 Finished
14:00 Fulham FC - Sheffield Wednesday - - - 6 0:1 Finished
14:00 Ipswich Town - Brentford - - - 5 2:0 Finished
14:00 Nottingham Forest - Middlesbrough - - - 5 2:1 Finished
14:00 Preston North End - Reading - - - 2 1:0 Finished
14:00 Queens Park Rangers - Hull City - - - 2 2:1 Finished
14:00 Wolves - Cardiff City - - - 2 1:2 Finished
16:30 Sunderland - Leeds United 2.22 3.46 3.80 4 0:0 In Play
England - Conference
14:00 AFC Fylde - Dagenham & Redbridge - - - 1 2:2 Finished
14:00 Boreham Wood - Aldershot Town - - - - 2:1 Finished
14:00 Bromley - Hartlepool United - - - 1 2:0 Finished
14:00 Chester City - Sutton United - - - 1 2:3 Finished
14:00 Dover Athletic - Barrow - - - 1 1:1 Finished
14:00 Eastleigh - Tranmere Rovers - - - 1 2:0 Finished
14:00 Gateshead - Macclesfield Town - - - - 3:0 Finished
14:00 Guiseley AFC - Torquay United - - - - 3:2 Finished
14:00 Maidenhead United - Ebbsfleet United - - - - 1:1 Finished
14:00 Maidstone United - Wrexham - - - - 2:1 Finished
14:00 Solihull Moors F.C. - Halifax Town - - - - 0:1 Finished
14:00 Woking - Leyton Orient - - - 1 0:2 Finished
England - Conference North
14:00 Alfreton Town - Southport - - - 1 0:1 Finished
14:00 Blyth Spartans - North Ferriby United - - - - 0:1 Finished
14:00 Boston United - Chorley - - - - 2:0 Finished
14:00 Brackley Town - Spennymoor Town - - - - 2:0 Finished
14:00 Bradford Park Avenue - United of Manchester - - - - 3:0 Finished
14:00 Darlington - AFC Telford United - - - 1 0:1 Finished
14:00 Gainsborough Trinity - Harrogate Town - - - - 4:5 Finished
14:00 Leamington - Stockport County - - - 1 2:3 Finished
14:00 Salford City - Kidderminster Harriers - - - - 3:0 Finished
14:00 Tamworth - Curzon Ashton - - - 1 4:1 Finished
14:00 York City - Nuneaton Town - - - 1 4:3 Finished
England - Conference South
14:00 Bognor Regis Town - Weston Super Mare - - - - 1:1 Finished
14:00 Braintree Town - Hampton & Richmond - - - 1 2:1 Finished
14:00 Chippenham Town - East Thurrock United - - - 1 2:2 Finished
14:00 Concord Rangers - Whitehawk - - - 1 1:0 Finished
14:00 Dartford - Oxford City - - - 1 7:1 Finished
14:00 Gloucester City - Hemel Hempstead Town - - - - - Delayed
14:00 Havant & Waterlooville - Bath City - - - - - Delayed
14:00 Poole Town - St Albans City - - - - - Delayed
14:00 Truro City - Eastbourne Borough - - - 1 0:1 Finished
14:00 Wealdstone - Chelmsford City - - - 1 0:2 Finished
14:00 Welling United - Hungerford Town - - - 1 3:2 Finished
England - League One
14:00 Bradford City - Blackburn Rovers - - - 2 0:1 Finished
14:00 Bury - Bristol Rovers - - - 1 2:3 Finished
14:00 Charlton Athletic - Northampton Town - - - 2 4:1 Finished
14:00 Doncaster Rovers - Blackpool - - - 1 3:3 Finished
14:00 Fleetwood Town - AFC Wimbledon - - - 1 2:0 Finished
14:00 Milton Keynes Dons - Gillingham - - - 1 1:0 Finished
14:00 Oldham Athletic - Wigan Athletic - - - 1 0:2 Finished
14:00 Peterborough United - Rotherham United - - - 2 2:1 Finished
14:00 Portsmouth - Walsall - - - 1 1:1 Finished
14:00 Scunthorpe United - Oxford United - - - 1 1:0 Finished
14:00 Shrewsbury Town - Rochdale - - - - 3:2 Finished
14:00 Southend United - Plymouth Argyle - - - 4 1:1 Finished
England - League Two
14:00 Accrington Stanley - Mansfield Town - - - - 2:1 Finished
14:00 Carlisle United - Cheltenham Town - - - 1 3:0 Finished
14:00 Chesterfield - Port Vale - - - 1 2:0 Finished
14:00 Coventry City - Newport County - - - 5 0:1 Finished
14:00 Crawley Town - Cambridge United - - - - 0:1 Finished
14:00 Crewe Alexandra - Barnet - - - 1 1:0 Finished
14:00 Exeter City - Lincoln City - - - 1 1:0 Finished
14:00 Forest Green Rovers - Yeovil Town - - - 2 4:3 Finished
14:00 Luton Town - Colchester United - - - 3 3:0 Finished
14:00 Morecambe - Swindon Town - - - 2 0:1 Finished
14:00 Stevenage Borough - Grimsby Town - - - 1 3:1 Finished
14:00 Wycombe Wanderers - Notts County - - - 1 2:4 Finished
England - Northern Premier
14:00 Ashton United - Grantham Town - - - - - Delayed
14:00 Coalville Town - Warrington Town - - - - - Delayed
14:00 Halesowen Town - Farsley Celtic - - - - - Delayed
14:00 Lancaster City - Mickleover Sports - - - - - Delayed
14:00 Marine - Barwell - - - - - Delayed
14:00 Matlock Town - Altrincham - - - - - Delayed
14:00 Nantwich Town - Workington - - - - - Delayed
14:00 Rushall Olympic - Stalybridge Celtic - - - - - Delayed
14:00 SL Aquaforce - Hednesford Town - - - - - Delayed
14:00 Stafford Rangers - Buxton - - - - - Delayed
14:00 Whitby Town - Stourbridge - - - - - Delayed
14:00 Witton Albion - Sutton Coldfield Town - - - - - Delayed
England - Premier League
11:30 Swansea City - Manchester United - - - 110 0:4 Finished
14:00 Bournemouth - Watford - - - 86 0:2 Finished
14:00 Burnley - West Bromwich - - - 92 0:1 Finished
14:00 Leicester City - Brighton - - - 113 2:0 Finished
14:00 Liverpool - Crystal Palace - - - 106 1:0 Finished
14:00 Southampton - West Ham United - - - 94 3:2 Finished
16:30 Stoke City - Arsenal 4.53 4.00 1.91 101 - Delayed
England - Ryman Premier Division
14:00 Burgess Hill Town - Folkestone Invicta - - - - - Delayed
14:00 Dulwich Hamlet - Billericay Town - - - - - Delayed
14:00 Enfield Town - Metropolitan Police - - - - - Delayed
14:00 Hendon - Harlow Town - - - - - Delayed
14:00 Leatherhead - Harrow Borough - - - - - Delayed
14:00 Lowestoft Town - Worthing - - - - - Delayed
14:00 Margate - Leiston FC - - - - - Delayed
14:00 Merstham - Tooting and Mitcham Utd. - - - - 2:2 Finished
14:00 Needham Market - Wingate & Finchley - - - - - Delayed
14:00 Staines Town - Kingstonian - - - - - Delayed
14:00 Thurrock - Dorking Wanderers - - - - - Delayed
14:00 Tonbridge Angels - Brightlingsea Regent - - - - - Delayed
England - Southern Premier
14:00 Bishop s Stortford - Weymouth - - - - - Delayed
14:00 Chesham United - Tiverton Town - - - - - Delayed
14:00 Dorchester Town - Kings Lynn - - - - - Delayed
14:00 Dunstable Town - Merthyr Town - - - - - Delayed
14:00 Farnborough Town - Redditch United - - - - - Delayed
14:00 Frome Town - Biggleswade Town - - - - - Delayed
14:00 Gosport Borough - Royston Town - - - - - Delayed
14:00 Hereford United - Slough Town - - - - - Delayed
14:00 Hitchin Town - Banbury United - - - - - Delayed
14:00 Kettering Town - Basingstoke - - - - - Delayed
14:00 St Ives Town - Kings Langley - - - - - Delayed
14:00 Stratford Town - St. Neots Town - - - - - Delayed
Estonia - Esiliiga
13:00 Kuressaare - Tallinna FC Flora II - - - - - Delayed
16:00 Tallinna Infonet II - Tallinna JK Kalev - - - - - Delayed
Estonia - Meistriliiga
13:00 Levadia Tallinn - JK Vaprus Parnu - - - 1 3:0 Finished
16:00 JK Tammeka Tartu - Trans Narva - - - 4 - Delayed
Estonia - Meistriliiga Women
10:00 FC Flora Tallinn (W) - Tartu SK 10 (W) - - - 12 14:0 Finished
13:00 Levadia Tallinn (W) - FC Lootos Polva (W) - - - - 6:1 Finished
Fiji - Football League
03:00 Nadi FC - Suva - - - - 0:1 Finished
Finland - Finland Cup Women
14:30 HJK Helsinki (W) - Honka Espoo (W) - - - - - Delayed
Finland - Kakkonen Group A
14:00 Legirus Inter - Kotkan Tyovaen - - - - - Delayed
14:00 PK Keski Uusimaa - MiPK - - - - 3:2 Finished
Finland - Kakkonen Group B
14:00 Bk-46 - Espoo - - - 1 1:0 Finished
14:00 MuSa - Tampere United - - - - 1:2 Finished
14:00 Tpv Tampere - Kapylan Pallo - - - - 0:0 Finished
Finland - Kakkonen Group C
14:00 FC Villiketut - Kajha - - - - - Delayed
14:00 Kokkola Gbk - Vifk - - - - 4:0 Finished
Finland - Kolmonen League
09:00 I-HK/OMV - ToTe - - - 2 0:8 Finished
10:00 Toolon Taisto - Spartak Helsinki - - - - - Delayed
10:30 Jyvaskylan Seudun PS - SC Riverball - - - - - Delayed
11:00 Boda - Aland - - - - - Delayed
12:00 Edustus IPS - Lappee JK - - - - - Delayed
12:00 HaPK Hamina - Savonlinnan Tyovaen PS - - - - - Delayed
12:00 HyPS - JoKi - - - - - Delayed
12:00 Savilahden Urheilijat - Peltirumpu - - - - - Delayed
13:00 Sibbo Vargarna - PK 35 - - - - - Delayed
15:00 VPS-j - KPS - - - - - Delayed
Finland - Pohjois-Suomi
12:00 SoPa - OPS II - - - - - Delayed
Finland - Veikkausliiga
14:00 Hifk - RoPS - - - - 1:0 Finished
14:00 PS Kemi - Inter Turku - - - 3 1:5 Finished
15:00 Seinajoen JK - Lahti - - - 4 1:0 In Play
Finland - Ykkonen
14:00 AC Oulu - Gnistan - - - - 1:2 Finished
14:00 FC Honka - Haka - - - 1 2:2 Finished
France - CFA Groupe C
16:00 FC Bastia-Borgo - CS Sedan Ardennes - - - - - Delayed
France - Ligue 1
15:00 Olympique Lyonnais - Bordeaux - - - 11 3:1 In Play
18:00 AS Saint-Etienne - SC Amiens 1.63 4.00 7.30 7 - Not started
18:00 ES Troyes AC - FC Nantes 2.65 3.38 3.25 4 - Not started
18:00 Montpellier HSC - Racing Strasbourg 2.08 3.60 4.20 3 - Not started
18:00 Nice - EA Guingamp 2.06 3.52 4.30 6 - Not started
18:00 Stade Rennais - Dijon 1.69 4.05 6.20 3 - Not started
France - Ligue 2
13:00 RC Lens - Stade Brest - - - 5 2:4 Finished
France - Ligue 3
12:45 Red Star 93 - GS Consolat Marseille - - - 1 2:0 Finished
FYR Macedonia - Macedonian Prva Liga
15:00 Renova - Sileks - - - - - Delayed
Georgia - Umaglesi Liga
15:00 Saburtalo - Samtredia - - - 1 - Delayed
17:00 Torpedo 2008 Kutaisi - Dila Gori 1.46 4.33 9.00 - - Not started
Germany - 2. Bundesliga
11:00 Dynamo Dresden - SV Sandhausen - - - 2 0:4 Finished
11:00 FC Heidenheim 1846 - Duisburg - - - 2 1:2 Finished
11:00 Fortuna Dusseldorf - FC Kaiserslautern - - - 5 2:0 Finished
Germany - 3. Bundesliga
12:00 Chemnitzer FC - VfL Osnabrück - - - 2 0:0 Finished
12:00 Hallescher FC - SpVgg Unterhaching - - - - 1:2 Finished
12:00 Preußen Münster - 1. FC Magdeburg - - - 1 0:1 Finished
12:00 Rot-Weiß Erfurt - SC Paderborn 07 - - - - 0:1 Finished
12:00 SG Sonnenhof Großaspach - VfR Aalen - - - 1 0:0 Finished
12:00 Werder Bremen II - SV Wehen Wiesbaden - - - 1 0:0 Finished
Germany - Bayernliga
11:30 SV Pullach - TSV Kottern - - - - 3:1 Finished
12:00 BCF Wolfratshausen - 1. FC Sonthofen - - - - 1:2 Finished
12:00 FC Wurzburger Kickers - Spvgg Ansbach - - - - 3:1 Finished
13:00 Holzkirchen - ASV Dachau - - - - - Delayed
13:00 SV Kirchanschoring - TSV 1882 Landsberg - - - - - Delayed
13:00 Vilzing - Ismaning - - - - - Delayed
14:00 DJK Gebenbach - Jahn Forchheim - - - - - Delayed
14:00 Fsv Erlangen-Bruck - DJK Don Bosco Bamberg - - - - - Delayed
14:00 Kornburg - SpVgg Hankofen-Hailing - - - - - Delayed
14:00 Schweinfurt 05 II - FC Amberg - - - - - Delayed
14:00 SV Erlenbach - TSV Aubstadt - - - - - Delayed
14:00 TSV Grossbardorf - Wurzburger FV - - - - - Delayed
15:00 TSV 1896 Rain Am Lech - Heimstetten - - - - - Delayed
16:30 SB Chiemgau Traunstein - TSV Schwabmunchen - - - - - Delayed
Germany - Bundesliga
13:30 1899 Hoffenheim - Werder Bremen - - - 11 1:0 Finished
13:30 FSV Mainz 05 - Hannover 96 - - - 6 0:1 Finished
13:30 Hamburger SV - FC Augsburg - - - 4 1:0 Finished
13:30 Hertha BSC - VfB Stuttgart - - - 3 2:0 Finished
13:30 VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund - - - 14 0:3 Finished
16:30 FC Schalke 04 - RB Leipzig - - - 18 - Delayed
Germany - Bundesliga U19
09:00 Augsburg U19 - Eintracht Frankfurt U19 - - - - - Delayed
09:00 Borussia Monchengladbach U19 - Fortuna Dusseldorf U19 - - - - 0:1 Finished
11:00 Eintracht Braunschweig U19 - Werder Bremen U19 - - - - - Delayed
11:00 Greuther Furth U19 - Bayern Munich U19 - - - - - Delayed
11:00 St Pauli U19 - Hertha Berlin U19 - - - - 2:1 Finished
11:00 Unterhaching U19 - TSG Hoffenheim U19 - - - - 2:4 Finished
Germany - Hessenliga
13:00 FSC Lohfelden - Bayern Alzenau - - - - - Delayed
13:00 Osc Vellmar - KSV Baunatal - - - - - Delayed
13:00 Teutonia WS - SC Waldgirmes - - - - - Delayed
13:00 VfB Ginsheim - Viktoria Griesheim - - - - - Delayed
15:30 SG Rot-Weiss Frankfurt 01 - Rot-Weiß Hadamar - - - - - Delayed
Germany - Oberliga Baden Wuerttemberg
13:30 Astoria Walldorf II - Karlsruher SC II - - - - - Delayed
13:30 Bahlinger SC - 08 Villingen - - - - - Delayed
13:30 FSV 08 Bissingen - Ssv Reutlingen - - - - - Delayed
13:30 FV Ravensburg - Tsg 1862/1909 Weinheim - - - - - Delayed
13:30 Sandhausen II - Tsg Balingen - - - - - Delayed
13:30 TSG Backnang - Goppinger SV - - - - - Delayed
15:00 CfR Pforzheim - SV Oberachern - - - - - Delayed
16:00 SV Spielberg - Nottingen - - - - - Delayed
Germany - Oberliga Niedersachsen
14:00 SV Atlas Delmenhorst - Eintracht Celle - - - - - Delayed
14:00 TB Uphusen - TuS Bersenbruck - - - - - Delayed
Germany - Oberliga NOFV Nord
12:00 Brandenburger SC Sud - Tennis Borussia - - - - - Delayed
Germany - Oberliga NOFV Sued
12:00 Carl Zeiss Jena II - Barleben - - - - 1:0 Finished
12:00 Einheit Rudolstadt - VfB 1921 Krieschow - - - - 4:2 Finished
12:00 VFC Plauen - VFL Halle 96 - - - - - Delayed
Germany - Oberliga Rheinland-Pfalz Saar
12:00 Eintracht Trier - FV Diefflen - - - - - Delayed
12:00 FC 08 Homburg - Dudenhofen - - - - 2:0 Finished
13:30 Hertha Wiesbach - FSV Salmrohr - - - - - Delayed
13:30 Pirmasens - TuS RW Koblenz - - - - - Delayed
13:30 TSG Pfeddersheim - Jagersburg - - - - - Delayed
13:30 Tus Mechtersheim - FV Eppelborn - - - - - Delayed
14:30 SV Morlautern - SC Idar Oberstein - - - - - Delayed
15:00 FV Engers 07 - 1. FC Kaiserslautern II - - - - - Delayed
Germany - Regionalliga Bayern
12:00 Bayern Munchen II - FC Pipinsried - - - 1 0:1 Finished
12:00 Nuremberg II - Augsburg II - - - 1 4:2 Finished
12:00 Spvgg Bayreuth - Schweinfurt - - - - 3:1 Finished
12:00 Wacker Burghausen - Spvgg Greuther Furth II - - - - 2:1 Finished
Germany - Regionalliga Nordost
11:30 1. FC Lok Leipzig - Fsv 63 Luckenwalde - - - - 4:2 Finished
Germany - Regionalliga North
10:00 VFL Wolfsburg II - VFB Lubeck - - - 1 0:1 Finished
13:00 Eutin 08 - SV Drochtersen/Assel - - - - 2:3 Finished
14:00 BSV Schwarz-WeiB Rehden - Altona 93 - - - - - Delayed
Germany - Regionalliga Sudwest
12:00 1. FC Saarbrücken - Röchling Völklingen - - - - 3:0 Finished
12:00 TSV Eintracht Stadtallendorf - Stuttgarter Kickers - - - - 3:3 Finished
12:00 TSV Schott Mainz - SSV Ulm 1846 - - - - 1:1 Finished
Germany - Regionalliga West
12:00 Bonner SC - SC Wiedenbrück 2000 - - - 1 4:1 Finished
12:00 Borussia Monchengladbach II - Fortuna Düsseldorf II - - - - 1:0 Finished
12:00 SC Verl - TUS Erndtebrück - - - - 1:1 Finished
12:00 SV Rodinghausen - Rot-Weiß Oberhausen - - - - 3:3 Finished
12:00 Viktoria Koln - Alemannia Aachen - - - - 4:2 Finished
12:00 Westfalia Rhynern - Borussia Dortmund II - - - - 3:4 Finished
Germany - Schleswig-Holstein-Liga
11:30 Weiche Flensburg II - Heider SV - - - - - Delayed
12:00 Psv Neumunster - SV Frisia 03 - - - - - Delayed
13:00 TSB Flensburg - Inter Turku - - - - - Delayed
13:00 TSV Schilksee - Dornbreite Lubeck - - - - - Delayed
14:00 SV Eichede - Wankendorf - - - - - Delayed
Greece - Super League
16:15 Asteras Tripolis - PAS Giannena - - - 1 0:2 In Play
16:15 Xanthi - Lamia - - - - 0:0 In Play
18:30 Olympiakos Piraeus - Larissa 1.22 7.75 19.00 - - Not started
Guatemala - Primera Division
21:00 Deportivo Mixco - Carcha 1.85 3.60 4.00 - - Not started
Honduras - Primera Division
01:15 Honduras Progreso - UPNFM - - - - - Postponed
Hungary - Hungarian NB I
16:00 Mezokovesd-Zsory - Budapest Honved - - - - - Delayed
16:00 Puskas Academy - Balmazujvaros - - - - - Delayed
18:30 Ujpest - Diosgyori VTK 2.17 3.70 3.50 - - Not started
Hungary - Hungarian NB I Women
13:00 Ferencvarosi (W) - Diosgyori VTK (W) - - - - 4:1 Finished
Hungary - Hungarian NB II
15:30 Dorogi - Nyiregyhaza Spartacus - - - - - Delayed
15:30 MTE 1904 - Cegledi Vse - - - - 0:0 In Play
15:30 Soproni VSE - Elore FC Bekescsaba - - - - 0:0 In Play
15:30 Soroksar - Budaorsi SC - - - - 0:1 In Play
15:30 Szeged 2011 - Szolnoki Mav-Mondi - - - - 0:0 In Play
15:30 Varda SE - Gyirmot SE - - - - 1:0 In Play
17:00 Gyori ETO - Csakvar TK 1.73 3.50 4.80 - - Not started
17:00 MTK - Dunakanyar Vac 1.50 4.33 8.72 - - Not started
17:00 Zalaegerszeg TE - Bfc Siofok 2.10 3.40 3.40 - - Not started
Hungary - I League U19
08:00 Puskas Academy U19 - MTK Budapest U19 - - - - 2:1 Finished
11:00 Debreceni VSC U19 - Videoton U19 - - - - 1:3 Finished
Iceland - Icelandic 1 deild
15:00 Fylkir - Leiknir Faskrudsfjordur - - - - 4:1 In Play
Iceland - Icelandic 2 deild
14:00 Tindastoll - Hottur - - - - - Delayed
14:00 Volsungur - KV - - - - - Delayed
India - DSA Senior Division
14:00 Moonlight FC - Uttarakhand - - - - - Delayed
India - Shillong Premier League
10:15 Meghalaya - Langsning - - - - 0:0 Finished
Indonesia - Championship II
08:00 PSMP Mojokerto - Persewangi Banyuwangi - - - - 3:0 Finished
09:00 PSBK Blitar - Persik - - - - 3:0 Finished
Israel - Toto League
15:00 Ashdod SC - Maccabi Petach Tikva - - - - 1:2 In Play
16:00 Hapoel Raanana - Hapoel Ironi Kiryat Shmona - - - - - Delayed
16:15 Hapoel Haifa - Hapoel Ashkelon - - - - 0:1 In Play
17:30 Hapoel Beer Sheva - Maccabi Netanya 1.42 4.96 10.00 1 - Not started
Italy - Serie A
16:00 Juventus - Cagliari - - - 16 1:0 In Play
18:45 Hellas Verona - Napoli 9.50 5.50 1.41 17 - Not started
Japan - J3 League
08:00 Kagoshima United FC - AC Nagano Parceiro - - - - 2:1 Finished
09:00 Giravanz Kitakyushu - Fujieda MYFC - - - - 0:1 Finished
09:00 Ryukyu - Fukushima United FC - - - - 2:1 Finished
09:00 YSCC - Tochigi SC - - - - 0:2 Finished
09:30 Kataller Toyama - Tokyo U23 - - - - 1:2 Finished
Japan - Japanese J League
09:30 Jubilo Iwata - Cerezo Osaka - - - 6 1:1 Finished
09:30 Kashima Antlers - Shimizu S-Pulse - - - 9 2:0 Finished
10:00 Albirex Niigata - Vegalta Sendai - - - 12 1:2 Finished
10:00 Gamba Osaka - Kashiwa Reysol - - - 5 0:1 Finished
10:00 Kawasaki Frontale - Consadole Sapporo - - - 6 2:1 Finished
10:00 Sagan Tosu - Omiya Ardija - - - 4 3:0 Finished
10:00 Sanfrecce Hiroshima - Ventforet Kofu - - - 4 1:0 Finished
10:00 Urawa Red Diamonds - Tokyo - - - 3 2:1 Finished
Japan - JFL
08:00 FC Maruyasu Okazaki - FC Osaka - - - - 1:6 Finished
Japan - L1 League Womens
08:00 Nagano Parceiro (W) - JEF United (W) - - - - 0:1 Finished
09:00 Nojima (W) - Vegalta Sendai (W) - - - - - Delayed
09:00 NTV Beleza (W) - Urawa Reds (W) - - - - - Delayed
Japan - L2 League Women
06:00 Kibi Univ. Takahashi (W) - AS Harima Albion (W) - - - - 1:0 Finished
09:00 Cerezo Osaka (W) - Ehime FC (W) - - - - 1:0 Finished
Kazakhstan - Pervoj Liga
11:00 Kyzylzhar Petropavlovsk - FC Maqtaaral Jetisay - - - 1 2:1 Finished
11:00 Yekibastuzets - FK Kyran - - - - 1:2 Finished
12:00 Baykonur - Kaspiy Aktau - - - - 2:0 Finished
12:00 Sport Academy Kairat - Zhetysu Sunkar - - - - 1:2 Finished
Kazakhstan - Premier League
13:00 Akzhayik Oral - Aktobe Lento - - - - 2:2 Finished
Kenya - GOTV Shield Cup
10:00 Kariobangi Sharks - Eldoret Youth - - - - 5:0 Finished
12:15 Bandari - SoNy Sugar - - - - 1:3 Finished
Kenya - KPL
12:00 Chemelil Sugar - Posta Rangers - - - - - Delayed
12:00 Mathare United - Zoo Kericho - - - - 6:0 Finished
12:00 Muhoroni Youth - Gor Mahia - - - - 1:2 Finished
12:00 Sofapaka - Nakumatt - - - - 5:2 Finished
12:00 Thika United - Nzoia United - - - - - Delayed
Latvia - First League
11:00 Grobinas SC - JDFS Alberts - - - - 1:0 Finished
12:00 Preilu BJSS - Tukums 2000/Tss - - - - 2:0 Finished
13:00 BFC Daugavpils - Valmiera - - - - - Delayed
14:00 FK Smiltene/BJSS - Auda - - - - - Delayed
15:00 FK Progress/Super Nova - RTU FC - - - - - Delayed
Luxembourg - BGL Ligue
15:00 Mondorf-les-Bains - US Hostert - - - - - Delayed
16:00 UNA Strassen - Progres Niedercorn - - - - - Delayed
Malta - BOV Premier Division
16:30 Balzan Youths - Naxxar Lions 1.15 8.00 17.00 - 0:0 In Play
17:00 Sliema Wanderers - Senglea Athletic 1.67 4.43 4.40 - - Not started
18:45 Valletta - Mosta 1.30 5.90 12.00 - - Not started
Mexico - League U20
14:00 Veracruz U20 - Queretaro U20 - - - - 2:3 Finished
16:00 Leon U20 - Monterrey U20 - - - - - Delayed
16:00 Tigres U20 - Pumas U20 - - - - - Delayed
16:30 Cruz Azul U20 - Atlas U20 2.25 3.50 2.80 - - Delayed
Mexico - Liga de Ascenso
01:00 Atlante - Correcaminos Uat - - - - 0:1 Finished
01:30 Venados - Universidad De Guadalajara - - - - 0:0 Finished
02:00 Cafetaleros de Tapachula - Zacatepec - - - - 2:1 Finished
03:00 Cimarrones de Sonora - San Luis - - - - 3:1 Finished
03:00 Murcielagos - Celaya - - - - 1:0 Finished
Mexico - Primera Division
02:00 Club Tijuana - Santos Laguna - - - 4 2:0 Finished
22:00 Cruz Azul - Atlas 1.64 4.05 6.50 1 - Not started
22:00 Lobos B.U.A.P. - CF America 3.50 3.46 2.36 - - Not started
Mexico - Primera Division Women
14:00 Tijuana (W) - Unam Pumas (W) - - - - - Delayed
16:00 Cruz Azul (W) - Pachuca (W) - - - 1 - Delayed
21:00 Club America (W) - Monarcas Morelia (W) 1.21 6.50 8.00 - - Not started
Mexico - Segunda Division
01:00 Ocelotes de la UNACH - Ciervos FC - - - - 7:0 Finished
02:30 Coras Tepic II - Tijuana II - - - - 0:1 Finished
16:00 Cruz Azul II - Sporting Canamy - - - - - Delayed
21:00 Calor de San Pedro - Deportivo Cafessa 2.02 3.60 3.00 - - Not started
22:00 Inter San Miguel - Atletico Saltillo 1.82 3.60 3.60 - - Not started
Moldova - Divizia Nationala
14:30 Milsami-Ursidos - Sfintul Gheorghe Suruceni - - - 1 1:0 Finished
14:30 Speranta - Dinamo Auto - - - 1 1:1 Finished
Montenegro - Prva Crnogorska Liga
15:00 Grbalj Radanovici - Buducnost Podgorica - - - - 1:2 In Play
15:00 Mladost Podgorica - FC Kom Podgorica - - - - 2:1 In Play
15:00 Petrovac - Iskra - - - - 0:1 In Play
15:00 Rudar - Decic - - - - - Delayed
Netherlands - Dutch Eredivisie
16:30 Twente - VVV-Venlo 2.04 3.71 4.33 10 - Delayed
17:45 AZ Alkmaar - ADO Den Haag 1.40 5.50 8.60 9 - Not started
18:45 SC Heerenveen - Heracles Almelo 1.65 4.50 5.62 10 - Not started
New Zealand - Central PL
02:30 Miramar Rangers - Team Wellington - - - 1 4:3 Finished
02:30 Stop Out - Western Suburbs - - - 1 2:1 Finished
New Zealand - Mainland Premier League
02:45 Coastal Spirit - Twenty 11 - - - - 5:1 Finished
02:45 Western AFC - Cashmere Technical - - - - 0:6 Finished
New Zealand - Northern PL
03:00 Forrest Hill Milford - Onehunga Sports - - - - 0:2 Finished
New Zealand - NZNP Reserves
00:30 Eastern Suburbs (R) - Bay Olympic (NZL) - - - - 0:2 Finished
New Zealand - South Premier League
02:45 Dunedin Technical - Northern Fury - - - - 5:1 Finished
Nicaragua - Primera Division
21:00 San Francisco (NIC) - Ocotal 2.22 3.40 2.75 - - Not started
Northern Ireland - BT Championship 1
14:00 HW Welders - Larne - - - 2 6:1 Finished
Northern Ireland - JJB Sports Premiership
14:00 Ballinamallard United - Cliftonville - - - - 1:1 Finished
14:00 Ballymena United - Glenavon - - - - 1:6 Finished
14:00 Crusaders - Coleraine - - - - 1:2 Finished
14:00 Dungannon Swifts - Linfield - - - - 0:4 Finished
14:00 Glentoran - Carrick Rangers - - - - 1:1 Finished
14:00 Warrenpoint Town - Ards - - - - 1:0 Finished
Norway - 2nd Division 1
14:00 Asker - Follo - - - 1 2:1 Finished
14:00 Brumunddal - Skeid - - - - 0:0 Finished
14:00 Grorud IL - Ham Kam - - - - 0:7 Finished
14:00 KFUM - Kjelsas - - - - - Delayed
Norway - 2nd Division 2
13:00 Vard Haugesund - Vidar - - - - 2:0 Finished
14:00 Egersund IK - Vindbjart - - - - - Delayed
14:00 Fram - Notodden - - - - - Delayed
Norway - 2nd Division Women
12:00 Molde FK (W) - Orkanger (W) - - - - - Delayed
12:00 Sunndal (W) - Fortuna Alesund (W) - - - - - Delayed
13:00 Snogg (W) - Lyngdal IL (W) - - - - - Delayed
15:30 Tromso IL (W) - Porsanger (W) - - - - - Delayed
Norway - 3th Division
10:30 Halsen - IL Brodd - - - - - Delayed
11:00 Brattvag IL - Forde - - - - - Delayed
11:00 Pors Grenland - Madla - - - - - Delayed
12:00 Valdres - Lokomotiv Oslo - - - - - Delayed
12:30 Sotra SK - Spjelkavik IL - - - - - Delayed
13:00 Express - Staal Jorpeland IL - - - - - Delayed
13:00 Gjovik-Lyn - Eidsvold - - - - - Delayed
14:00 Bryne II - Flekkeroy - - - - - Delayed
14:00 Flisa IL - Korsvoll IL - - - - - Delayed
14:00 Frigg - Tynset - - - - - Delayed
14:00 IL Varegg - Fjora - - - - - Delayed
14:00 Krakeroy - Drobak Frogn IL - - - - - Delayed
14:00 Kvik Halden - Vestfossen - - - - - Delayed
14:00 Mosjoen IL - Sverresborg - - - - - Delayed
14:00 Orn Horten - Ullern - - - - - Delayed
14:00 Ostsiden IL - Moss - - - - - Delayed
14:00 Skjervoy IK - Mjolner - - - - - Delayed
14:00 Sprint Jeloy SK - Oppsal - - - - - Delayed
14:00 Steinkjer - Traeff - - - - - Delayed
14:00 Stjordals-Blink - Strindheim IL - - - - - Delayed
14:00 Verdal - Orkla - - - - - Delayed
17:00 Senja - Skedsmo 2.10 4.80 2.55 - - Not started
Norway - 4th Division
11:00 Honningsvag - IL Norild - - - - - Delayed
12:00 Leknes - Medkila IL - - - - - Delayed
12:00 Nordlys - Hammerfest - - - - - Delayed
12:00 Soroy Glimt - Bjornevatn IL - - - - - Delayed
12:30 Austevoll IK - IL Bjarg - - - - - Delayed
13:00 Bergsoy IL - Skarbovik - - - - - Delayed
13:00 Burfjord - Lyngen Karnes IL - - - - - Delayed
13:00 Djerv 1919 - Lyngbo SK - - - - - Delayed
13:00 Engerdal - Ottestad IL - - - - - Delayed
13:00 Fauske Sprint - Sandnessjoen - - - - - Delayed
13:00 Flekkefjord - Vigor - - - - - Delayed
13:00 Kopervik IL - Akra IL - - - - - Delayed
13:00 Meloy - Bronnoysund IL - - - - - Delayed
13:00 Rade - Selbak TIF - - - - - Delayed
13:00 Randesund IL - Haegebostad - - - - - Delayed
13:00 Stryn - Hoyang IL - - - - - Delayed
13:00 Sund - Ny Krohnborg - - - - - Delayed
13:00 Vadmyra IL - Odda - - - - - Delayed
14:00 Ballstad UIL - Hoken - - - - - Delayed
14:00 Charlottenlund SK - Namsos IL - - - - - Delayed
14:00 Dale IL - Bremanger - - - - - Delayed
14:00 Hasle Loren IL - Fortuna - - - - - Delayed
14:00 Heimdal - Alvdal - - - - - Delayed
14:00 Kattem - Melhus - - - - - Delayed
14:00 KIL Hemne Fotball - Tydal - - - - - Delayed
14:00 Nordhordland - Oystese IL - - - - - Delayed
14:00 Nordstrand - Kolbotn IL - - - - - Delayed
14:00 NTNUI Fotball - Vestbyen - - - - - Delayed
14:00 Skanland og Omegn - Lofoten - - - - - Delayed
14:00 Trygg/Lade - Rorvik - - - - - Delayed
15:00 Tverrelvdalen IL - Kirkenes - - - - - Delayed
Norway - 5th Division
11:00 Søfteland - Trio - - - - - Delayed
11:00 Vinje - Skiens Grane - - - - - Delayed
12:00 Follese - Fri - - - - - Delayed
12:00 Midsund - SK Rival - - - - - Delayed
12:00 Tolga-Vingelen - Brekken - - - - - Delayed
13:00 Froland - Risor - - - - - Delayed
13:00 Gaular - Selje - - - - - Delayed
13:00 Hisoey - Imas 2.10 5.20 2.20 - - Delayed
13:00 Kvass/Ulvungen - Malmefjorden - - - - - Delayed
13:00 Kvinesdal - Tigerberget - - - - - Delayed
13:00 Nordkinn - Hesseng IL - - - - - Delayed
13:00 Ringvassoy - Indrefjord - - - - - Delayed
13:00 Valestrand Hjellvik - Osteroy - - - - - Delayed
13:00 Valhall - Bardufoss Og Omegn - - - - - Delayed
15:00 Ringebu-Favang - Vang FK - - - - - Delayed
Norway - Adeccoligaen
13:00 Ranheim - Levanger - - - 1 6:1 Finished
Norway - Interkretsserie U19
11:00 Froyland IL U19 - Varhaug U19 - - - - 4:0 Finished
Norway - Tippeligaen
16:00 Lillestrom SK - Valerenga - - - 3 - Delayed
Norway - Toppserien Women
13:00 Roa (W) - Kolbotn (W) - - - - 2:0 Finished
13:30 Arna-Bjornar (W) - Valerenga (W) - - - - 2:3 Finished
14:00 Klepp (W) - Sandviken (W) - - - - - Delayed
Panama - Liga Nacional de Ascenso
22:00 Leones de America FC - Atletico Nacional 2.32 3.40 2.80 - - Not started
Panama - Premier League
01:00 Santa Gema - San Francisco - - - - 0:2 Finished
02:00 Alianza - Chorrillo - - - - 0:0 Finished
21:00 Veraguense - Independiente 2.38 3.30 3.00 - - Not started
23:00 Sporting San Miguelito - Tauro 4.33 3.40 1.83 - - Not started
Paraguay - Division 2
19:00 Guairena FC - Sportivo Iteno 1.75 3.10 5.20 - - Not started
20:00 Deportivo Caacupe - Deportivo Caaguazu 2.40 3.10 2.90 - - Not started
Paraguay - Primera Division
22:00 Libertad - General Diaz 1.64 4.06 6.65 - - Not started
Peru - Peruvian Primera Division
17:30 San Martin - Melgar 2.35 3.40 3.20 - - Not started
20:00 Deportivo Municipal - Sport Rosario 1.61 3.85 7.40 - - Not started
Peru - Segunda Division
16:00 Los Caimanes - Universidad Cesar Vallejo - - - - - Delayed
Philippines - UFL
11:00 Global FC - Kaya - - - - 0:0 Finished
Poland - Ekstraklasa
13:30 Arka Gdynia - Pogon Szczecin - - - 3 0:3 Finished
16:00 GKS Piast Gliwice - Korona Kielce - - - 2 - Delayed
18:30 Jagiellonia Bialystok - Slask Wroclaw 1.66 4.11 6.20 3 - Not started
Poland - I League
12:45 GKS Tychy 71 - Bytovia Bytow - - - 2 1:0 Finished
15:00 KS Rakow Czestochowa - GKS Katowice - - - 1 1:2 In Play
15:00 Olimpia Grudziadz - Chrobry Glogow - - - 2 0:0 In Play
15:00 Pogon Siedlce - SKS Wigry Suwalki - - - 1 0:0 In Play
15:00 Puszcza Niepolomice - Odra Opole - - - - 1:1 In Play
Poland - II League
13:00 Blekitni Stargard Szczecinski - Znicz Pruszkow - - - - 1:1 Finished
14:00 Gryf Wejherowo - LKS Lodz - - - 1 - Delayed
15:00 Legionovia Legionowo - Radomiak Radom - - - - - Delayed
15:00 Rozwój Katowice - Garbarnia Krakow - - - - - Delayed
15:00 Stal Stalowa Wola - Jastrzebie - - - - - Delayed
17:00 Energetyk Row Rybnik - Wisla Pulawy 2.30 3.70 3.42 - - Not started
17:00 GKS Belchatow - Siarka Tarnobrzeg 2.05 3.40 3.60 1 - Not started
Poland - III League
09:00 Orleta Radzyn Podlaski - Trzebinia Siersza - - - - - Delayed
10:00 Energetyk Gryfino - Kotwica Kolobrzeg - - - - - Delayed
10:00 Lech Poznan II - Baltyk Gdynia - - - - - Delayed
11:00 Gornik Zabrze II - Unia Turza Slaska - - - 1 3:1 Finished
12:00 NKP Podhale - Unia Tarnow - - - - - Delayed
12:00 Stal Brzeg - Skra Czestochowa - - - - - Delayed
14:00 TKP Elena Torun - OKS Swit Skolwin - - - - - Delayed
15:00 Avia Swidnik - Spartakus Daleszyce - - - - - Delayed
15:00 Calisia Kalisz - Polonia Sroda - - - - - Delayed
15:00 Centra Ostrow Wlkp - Wierzyca Pelplin - - - - - Delayed
15:00 Falubaz Zielona Gora - Zaglebie Lubin II - - - - - Delayed
15:00 Gornik Konin - Unia Solec Kujawski - - - - - Delayed
15:00 KS Lechia Zielona Gora - Zaglebie Lubin II 3.20 3.30 2.00 - - Not started
15:00 Kszo Ostrowice - Jaroslaw - - - - - Delayed
15:00 Lechia Dzierzoniow - Gkp Gorzow Wielkopolski - - - - - Delayed
15:00 Pniowek Pawlowice - Sleza Wroclaw - - - - - Delayed
15:00 Podlasie Biala Podlaska - Karpaty Krosno - - - - - Delayed
15:00 Polonia Warszawa - Drweca Nowe Miasto - - - - - Delayed
15:00 Rekord Bielsko-Biala - BKS Stal Bielsko Biala - - - - - Delayed
15:00 Ruch Zdzieszowice - Miedz Legnica II - - - - - Delayed
15:00 TS Gwarek - Piast Zmigrod - - - - - Delayed
15:00 WDA Swiecie - KP Starogard - - - - - Delayed
15:00 Wolczanka W. Pelkinska - Soła Oswiecim - - - - - Delayed
16:00 GKS Przodkowo - Sokol Kleczew - - - - - Delayed
16:00 Gornik Polkowice - Polonia Glubczyce - - - - - Delayed
17:10 Widzew Lodz - Warta Sieradz - - - - - Not started
17:45 Sokol Ostroda - Olimpia Zambrow - - - - - Not started
Poland - Youth League
09:00 Chrobry Glogow U19 - Salos Szczecin U19 - - - 1 3:4 Finished
09:00 Wisla Krakow U19 - Progres Krakow U19 - - - - 1:0 Finished
10:00 Arka Gdynia U19 - Slask Wroclaw U19 - - - - 1:2 Finished
10:00 Korona Kielce U19 - Motor Lublin U19 - - - - 0:1 Finished
10:00 Podbeskidzie Bielsko Biala U19 - Lechia Gdansk U19 - - - - 2:2 Finished
10:00 UKS SMS Lodz U19 - Resovia Rzeszow U19 - - - - 2:0 Finished
Portugal - League III
14:30 AD Camacha - Sanjoanense - - - - 2:1 Finished
Portugal - League U19
16:00 Belenenses U19 - Benfica U19 - - - - 0:0 In Play
16:00 Boavista U19 - Moreirense U19 - - - - 0:0 In Play
16:00 CD Cova Piedade U19 - Vitoria Setubal U19 - - - - 1:0 In Play
16:00 Cesarense U19 - Pacos de Ferreira U19 - - - - 1:1 In Play
16:00 Chaves U19 - Leixoes U19 - - - - 1:0 In Play
16:00 Gil Vicente FC U19 - CD Aves U19 - - - - 0:1 In Play
16:00 Naval U19 - Uniao Leiria U19 - - - - 0:1 In Play
16:00 Porto U19 - Rio Ave U19 - - - - 0:0 In Play
16:00 Real Sport Clube Queluz U19 - Estoril Praia U19 - - - - 0:0 In Play
16:00 SG Sacavenense U19 - Academica Coimbra U19 - - - - - Delayed
16:00 Sporting Braga U19 - Vitoria Guimaraes U19 - - - - 1:0 In Play
Portugal - Liga Zon Sagres
15:00 CD Tondela - Estoril Praia - - - 3 2:3 In Play
17:15 Vitoria Guimaraes - Sporting Lisbon 7.00 4.30 1.75 9 - Not started
19:30 Benfica - Belenenses Lissabon 1.24 7.25 17.00 10 - Not started
Portugal - Segunda Liga
10:00 Sporting Braga B - CD Santa Clara - - - 2 0:2 Finished
10:15 Famalicao - Benfica II - - - 1 0:0 Finished
15:00 Academico Viseu - Leixoes SC - - - - 2:0 In Play
15:00 CF Uniao Madeira - Academica Coimbra - - - - 3:0 In Play
15:00 Cova Piedade - Arouca - - - - 2:0 In Play
15:00 Porto II - Penafiel - - - - 2:1 In Play
15:00 SC Varzim - Gil Vicente - - - - 1:0 In Play
15:00 Sporting Covilha - Vitoria Guimaraes II - - - - 0:0 In Play
15:00 UD Oliveirense - Nacional Madeira - - - - 0:1 In Play
Rep. Ireland - Eircom League
17:30 Limerick 37 - FC Bohemians 2.55 3.50 3.06 1 - Not started
Rep. Ireland - First Division
18:30 Longford Town - Athlone Town 1.31 6.60 11.00 1 - Not started
Rep. Ireland - League U19
13:00 Bohemians 1905 U19 - Sligo Rovers U19 - - - - 2:1 Finished
13:00 Drogheda United U19 - Derry City U19 - - - - - Delayed
13:00 Finn Harps U19 - Dundalk U19 - - - - - Delayed
13:00 Monaghan United U19 - St Patricks U19 - - - - - Delayed
Rep. Ireland - Munster Senior League
13:00 Ringmahon Rangers - College Corinthians - - - - 1:1 Finished
Romania - Liga I
15:30 Gaz Metan Medias - ACS Poli Timisoara - - - 2 0:2 In Play
18:00 Juventus Colentina Bucuresti - Steaua Bucharest 6.00 4.00 1.71 2 - Not started
Romania - Liga II
08:00 AFC Hermannstadt - Dunarea Calarasi - - - 2 2:1 Finished
08:00 Balotesti - Afumati - - - - 0:0 Finished
08:00 Braila - Rapid Suceava - - - - 9:1 Finished
08:00 Chindia Targoviste - ACS Poli Timisoara - - - - 2:0 Finished
08:00 Metaloglobus Bucuresti - Pandurii Tg. Jiu - - - - 2:3 Finished
08:00 Ripensia Timisoara - Snagov - - - - 2:0 Finished
09:00 FC Clinceni - Uta Arad - - - 1 0:3 Finished
Russia - 1st Division
10:00 FK Yenisey - Zenit St Petersburg II - - - 2 2:1 Finished
10:00 Sibir Novosibirsk - Olimpiyets - - - 1 1:1 Finished
12:00 Dynamo St Peter - Tom Tomsk - - - 2 2:0 Finished
12:00 Tyumen - Krylya Sovetov Samara - - - 1 0:2 Finished
13:00 FC Khimki - Shinnik Yaroslavl - - - - 0:3 Finished
13:00 Gazovik Orenburg - Luch-Energiya Vladivostok - - - - 2:0 Finished
14:00 FC Tambov - Kuban Krasnodar - - - - 2:1 Finished
15:00 Volgar-Gazprom Astrahan - Avangard Kursk - - - 2 1:1 In Play
17:00 Baltika Kaliningrad - Fakel 1.51 4.30 9.50 - - Not started
Russia - 2st Division
08:00 Chita - Zenit Irkutsk - - - - 0:1 Finished
10:00 Akademiya - Anzhi II - - - 1 0:2 Finished
11:00 Irtys Omsk - Sakhalin - - - - 1:2 Finished
11:30 Dinamo Barnaul - Smena Komsomolsk - - - - 0:0 Finished
14:00 Dinamo Stavropol - Druzhba - - - - 2:3 Finished
14:00 Kuban Krasnodar II - Mashuk-KMV - - - - 1:2 Finished
14:00 Legion Dynamo - Spartak Nalchik - - - - 1:1 Finished
14:00 Metallurg Lipetsk - Saturn Ramenskoe - - - - 2:0 Finished
14:00 Spartak Vladikavkaz - Angusht - - - - 1:1 Finished
16:00 Chayka - Kuban Krasnodar II - - - - - Not started
16:00 Chayka - FC Krasnodar II - - - - - Delayed
16:00 Torpedo Armavir - Afips - - - - - Delayed
Russia - Premier League
12:00 Ural Ekaterinburg - CSKA Moscow - - - 2 0:0 Finished
14:30 Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow - - - 2 3:4 Finished
17:00 Rubin Kazan - Anzhi Makhachkala 1.66 3.84 7.40 3 - Not started
Russia - Premier League Youth
06:00 Ural-D Ekaterinburg - CSKA-D Moscow - - - 1 0:5 Finished
09:00 Amkar-D Perm - Zenit-D St-Petersburg - - - - 0:1 Finished
13:00 Dinamo-D Moscow - Ufa-D - - - 2 0:0 Finished
14:00 Rostov-D - FK Krasnodar-D - - - - 2:2 Finished
Saudi Arabia - League
16:05 Al Shabab - Al Quadisiya - - - - - Delayed
17:50 Al Feiha - Al Ittihad 2.90 3.79 2.40 - - Not started
Scotland - Championship
14:00 Dundee United - Brechin City - - - 2 1:0 Finished
14:00 Dunfermline Athletic - Falkirk - - - - 3:1 Finished
14:00 Inverness Caledonian Thistle - Greenock Morton - - - - 1:1 Finished
14:00 Livingston - St. Mirren - - - 1 1:3 Finished
14:00 Queen Of The South - Dumbarton - - - - 1:0 Finished
Scotland - First Division
14:00 Albion Rovers - Airdrie United - - - 1 1:2 Finished
14:00 Alloa Athletic - Queen's Park - - - - 1:0 Finished
14:00 Arbroath - East Fife - - - - 2:3 Finished
14:00 Raith Rovers - Forfar Athletic - - - 2 3:1 Finished
14:00 Stranraer - Ayr United - - - - 3:4 Finished
Scotland - Premier League
11:30 Kilmarnock - Celtic - - - 7 0:2 Finished
14:00 Aberdeen - Dundee - - - 7 2:1 Finished
14:00 Hibernian - Hamilton Academical - - - 3 1:3 Finished
14:00 Motherwell - Ross County - - - 1 2:0 Finished
14:00 Rangers - Heart of Midlothian - - - 2 0:0 Finished
14:00 St. Johnstone - Partick Thistle - - - 3 1:0 Finished
Scotland - Second Division
14:00 Berwick Rangers - Annan Athletic - - - - 1:5 Finished
14:00 Elgin City - Clyde - - - - 3:2 Finished
14:00 Montrose - Cowdenbeath - - - - 1:0 Finished
14:00 Stenhousemuir - Peterhead - - - - 3:1 Finished
14:00 Stirling Albion - Edinburgh City - - - 2 2:0 Finished
Serbia - League U19
08:00 Partizan Beograd U19 - FK Brodarac U19 - - - - 2:0 Finished
08:00 Radnicki Pirot U19 - Red Star Belgrade U19 - - - - 2:3 Finished
09:00 Cukaricki U19 - FK Radnicki U19 - - - - 1:0 Finished
09:00 FK Napredak U19 - Rad Belgrad U19 - - - 1 1:4 Finished
Serbia - Prva Liga
15:30 FK Temnic - Radnicki Pirot - - - - 0:0 In Play
15:30 Radnicki Kragujevas - Buducnost Dobanovci - - - - 0:2 In Play
16:00 Jagodina - FK Backa Topola - - - - - Delayed
18:00 Sloboda Uzice - Proleter Novi Sad 2.00 3.30 3.26 - - Not started
Serbia - Srpska Liga
15:00 FK Omladinac Novi Banovci - Dinamo Pancevo - - - - - Not started
Serbia - Super Liga
15:00 Backa Palanka - Mladost Lucani - - - 1 0:0 In Play
15:00 FK Macva Sabac - Rad Beograd - - - - 1:2 In Play
17:00 Spartak Subotica - Vozdovac 2.49 3.20 3.38 1 - Not started
18:00 Cukaricki - Radnicki Nis 1.95 3.41 4.65 - - Not started
18:00 Javor - Vojvodina Novi Sad 4.40 3.30 2.10 1 - Not started
Singapore - S League
11:30 Albirex Niigata S - Tampines Rovers - - - 4 4:0 Finished
Slovakia - 2nd Liga
08:30 ZP Sport Podbrezova B - FK Spisska Nova Ves - - - - 2:3 Finished
15:00 FK Inter Bratislava - Bardejov - - - - - Delayed
15:00 KFC Komarno - Sered - - - - - Delayed
15:00 MFK Lokomotiva Zvolen - FK Pohronie - - - - 1:0 In Play
15:00 Nove Mesto nad Vahom - Zilina II - - - - - Delayed
15:00 Skalica - FC STK 1914 Samorin - - - - - Delayed
17:00 Poprad - Tatran Liptovsky Mikulas 1.57 4.00 5.59 - - Not started
Slovakia - Corgon Liga
16:30 Spartak Trnava - Slovan Bratislava - - - - - Delayed
17:00 AS Trencin - Mfk Zemplin Michalovce 1.33 6.20 12.00 - - Not started
17:00 Senica - Nitra 3.85 3.41 2.28 2 - Not started
17:00 Vion Zlate Moravce - Tatran Presov 1.69 4.10 6.00 1 - Not started
Slovakia - Youth League
09:00 MFK Ruzomberok U19 - AS Trencin U19 - - - - 2:2 Finished
09:00 SK Slovan Bratislava U19 - FC Spartak Trnava U19 - - - 1 2:0 Finished
Slovenia - 2nd Liga
15:00 NK Fuzinar - Drava - - - - - Delayed
15:00 NK RogaSka - Tabor Sezana - - - 1 1:0 In Play
15:00 Radomlje - Kranj - - - - - Delayed
Slovenia - PrvaLiga
14:00 Triglav Gorenjska - HIT Gorica - - - - 1:3 Finished
18:20 Maribor - NK Krsko 1.45 5.05 8.80 2 - Not started
South Africa - First Division
13:00 Highlands Park - Jomo Cosmos - - - - - Delayed
13:00 Mbombela United - Black Leopards - - - - - Delayed
13:00 Pretoria University - Mthatha Bucks - - - - - Delayed
13:00 Uthongathi - Royal Eagles - - - - - Delayed
13:00 Witbank Spurs - FC Super Eagles - - - - - Delayed
South Africa - Premier Soccer League
13:00 AmaZulu - Free State Stars - - - - 1:0 Finished
13:00 Polokwane City - Baroka - - - 1 0:0 Finished
13:00 SuperSport United - Mamelodi Sundowns - - - - 0:2 Finished
16:00 Orlando Pirates - Chippa United - - - - - Delayed
18:15 Ajax Cape Town - Golden Arrows 1.95 3.50 4.42 - - Not started
South Korea - K League
10:00 Jeju United - Chunnam Dragons - - - 1 3:1 Finished
10:00 Jeonbuk Hyundai Motors - Gwangju - - - 7 3:1 Finished
10:00 Seoul - Ulsan Hyundai - - - 3 1:1 Finished
10:00 Suwon Samsung Bluewings - Gangwon - - - 2 2:3 Finished
South Korea - K-League Challenge
10:00 Bucheon FC 1995 - Gyeongnam - - - 2 2:4 Finished
10:00 Busan I`Park - Ansan Greeners FC - - - - 3:0 Finished
10:00 FC Anyang - Seongnam Ilhwa Chunma - - - 1 1:3 Finished
South Korea - K3 League
08:00 Cheongju City - Cheongju FC - - - - 1:1 Finished
Spain - Liga Adelante
17:00 Alcorcon AD - Sporting Gijon 2.64 3.20 3.35 - - Not started
17:00 Osasuna - Sevilla Atletico 1.90 3.80 6.20 7 - Not started
18:30 CD Numancia - SD Huesca 2.25 3.30 3.95 1 - Not started
18:30 CF Cordoba - CF Cadiz 2.30 3.25 4.00 1 - Not started
20:00 Real Valladolid - Barcelona B 1.89 3.70 4.75 2 - Not started
Spain - Primera Division
11:00 Athletic Bilbao - Getafe CF 1.38 4.50 8.50 3 - Not started
11:00 Barcelona - Real Betis 1.10 10.00 20.00 6 - Not started
11:00 Celta Vigo - Real Sociedad 2.40 3.35 2.90 5 - Not started
11:00 Deportivo La Coruna - Real Madrid 10.50 6.00 1.25 8 - Not started
11:00 Leganes - CD Alaves 2.25 3.30 3.20 1 - Not started
11:00 Malaga CF - Eibar 2.05 3.40 3.60 - - Not started
11:00 Sevilla - RCD Espanyol 1.50 4.00 6.75 6 - Not started
11:00 Valencia CF - Las Palmas 1.80 3.50 4.50 1 - Not started
16:15 Celta Vigo - Real Sociedad - - - 4 0:0 In Play
18:15 Girona CF - Atletico Madrid 7.50 4.20 1.62 17 - Not started
20:15 Sevilla - RCD Espanyol 1.57 4.60 7.10 9 - Not started
Spain - Segunda B G.1
16:00 Cerceda - Navalcarnero - - - - 0:1 In Play
17:00 Real Valladolid II - Union Adarve 1.66 3.78 6.25 2 - Not started
18:00 Racing Ferrol - Coruxo 1.74 3.72 6.03 - - Not started
19:00 Real Madrid Castilla - Rayo Majadahonda 1.80 3.60 4.90 - - Not started
Spain - Segunda B G.2
16:00 Amorebieta - Lealtad - - - - 0:1 In Play
16:00 Vitoria CD - Tudelano - - - 1 0:0 In Play
17:00 Leioa - Mirandes 2.89 3.30 2.64 - - Not started
Spain - Segunda B G.3
16:00 Llagostera - CD Alcoyano - - - - 0:0 In Play
17:00 Atletico Baleares - CF Villarreal B 1.80 3.80 5.02 - - Not started
17:00 Atletico Saguntino - Ebro 2.12 3.40 4.00 - - Not started
18:30 Hercules Alicante CF - UE Olot 1.46 4.22 9.80 1 - Not started
Spain - Segunda B G.4
18:00 Marbella - Merida AD 2.80 3.20 2.80 - - Not started
19:00 Cartagena CF - Recreativo Huelva 1.77 3.50 5.43 - - Not started
19:00 Extremadura UD - Cordoba II 1.47 4.26 8.20 - - Not started
19:30 San Fernando CD - CF Villanovense 2.96 3.21 2.56 - - Not started
Spain - Tercera Div. Group 12
15:15 Santa Ursula - CD La Cuadra - - - - 2:1 In Play
16:00 Las Zocas - Las Palmas III - - - - - Delayed
Spain - Tercera Div. Group 18
18:00 Albacete II - Villarrubia 2.70 3.40 2.40 1 - Not started
Spain - Tercera Div. Group 2
16:30 Llanes - Ceares 1.50 4.50 5.80 - 0:0 In Play
Spain - Tercera Div. Group 5
17:00 Vilafranca - L'Hospitalet 3.18 3.92 2.30 1 - Not started
17:00 Vilassar de Mar - Prat 3.10 3.40 2.15 - - Not started
Spain - Tercera Div. Group 9
17:30 Atarfe Industrial - Real Jaen 3.42 3.72 2.10 2 - Not started
18:00 UD San Pedro - Linares Deportivo 3.60 3.70 1.87 1 - Not started
Sweden - Allsvenskan
14:00 AFC Eskilstuna - Malmö FF - - - 5 3:1 Finished
Sweden - Allsvenskan U19
11:00 AIK U19 - GIF Sundsvall U19 - - - - 2:2 Finished
11:00 Halmstads U19 - Landskrona BoIS U19 - - - - 4:2 Finished
11:00 Hammarby U19 - Orebro SK U19 - - - 1 1:1 Finished
12:00 Falkenbergs U19 - Hacken U19 - - - - 1:4 Finished
12:00 Lidingo U19 - Vasalunds IF U19 - - - - 1:3 Finished
Sweden - Damallsvenskan
12:00 Kristianstads Dff (W) - Djurgardens IF Dff (W) - - - - 1:2 Finished
13:00 Rosengard (W) - Eskilstuna United (W) - - - - 1:0 Finished
13:00 Vittsjo GIK (W) - Kvarnsvedens IK (W) - - - - 3:1 Finished
Sweden - Division 1 Norra
13:00 Sandviken - Enskede - - - 1 0:1 Finished
14:00 Akropolis - Assyriska - - - - 3:1 Finished
14:00 Vasalunds - Carlstad United - - - - 0:1 Finished
Sweden - Division 1 Sodra
12:00 Oskarshamns AIK - Angelholms FF - - - - 3:2 Finished
13:00 Skovde Aik - Rosengard - - - 1 2:1 Finished
14:00 Qviding FIF - Mjällby AIF - - - - - Delayed
14:00 Utsikten - Ljungskile SK - - - 1 3:0 Finished
Sweden - Division 2 Norra Gotaland
13:00 Gauthiod - Skoftebyns - - - - - Delayed
13:00 Vanersborgs FK - Lerums IS - - - - - Delayed
14:00 Karlstad BK - Lidkopings FK - - - - 3:0 Finished
14:00 Nordvarmland FF - Vanersborgs - - - 1 - Delayed
14:00 Vargarda IK - Stenungsunds IF - - - - - Delayed
Sweden - Division 2 Norra Svealand
12:00 Karlbergs - Forward - - - 1 1:2 Finished
12:00 Skiljebo - Sundbybergs IK - - - - - Delayed
13:00 BKV Norrtalje - Stromsberg - - - - - Delayed
15:00 Gamla Upsala - IFK Aspudden Tellus - - - - - Delayed
Sweden - Division 2 Norrland
10:00 IFK Ostersund - Moron BK - - - - 6:0 Finished
12:00 IFK Timra - Valbo FF - - - 2 - Delayed
14:00 Gallivare-Malmberget FF - Anundsjo - - - - - Delayed
Sweden - Division 2 Ostra Gotaland
12:00 KSF Prespa Birlik - Rappe GOIF - - - - - Delayed
12:00 Torns IF - IFK Berga - - - - 2:2 Finished
12:00 Vimmerby - Lund - - - - - Delayed
Sweden - Division 2 Sodra Svealand
12:00 IFK Haninge/Brandbergen - FC Linkoping City - - - - - Delayed
13:00 Assyriska IF - Varmdo - - - - 2:1 Finished
14:00 IFK Kumla - Varmbols - - - - - Delayed
14:00 IK Sleipner - Orebro Syrianska - - - 2 0:0 Finished
Sweden - Division 2 Vastra Gotaland
11:00 Lindome - Hittarps IK - - - 1 1:2 Finished
11:30 Savedalens - Halmia - - - - 1:2 Finished
12:00 Dalstorps IF - Torslanda IK - - - - - Delayed
12:00 Tenhult - Vinbergs IF - - - - - Delayed
13:00 Hoganas - Eskilsminne - - - - - Delayed
13:00 Varbergs GIF FK - Tvaakers - - - - - Delayed
Sweden - Division 3 Mellersta Gotaland
13:00 Gnosjo IF - IFK Tidaholm - - - - - Delayed
13:00 Habo FF - Gotene - - - - - Delayed
13:00 Raslatts SK - Alingsas IF - - - - - Delayed
Sweden - Division 3 Mellersta Norrland
12:00 Alsens IF - Svartviks IF - - - - - Delayed
12:00 Kapmanholmen-Bjasta FF - Froso - - - - - Delayed
12:00 Ostavalls IF - Kramfors-Alliansen - - - - - Delayed
12:00 Solleftea GIF FF - Stode IF - - - - - Delayed
12:00 Tandsbyns FK - Gottne IF - - - - - Delayed
Sweden - Division 3 Nordostra Gotaland
12:00 Eneby BK - Nassjo FF - - - - - Delayed
12:00 Hjulsbro IK - Varnamo Sodra FF - - - - - Delayed
12:00 Tord - Myresjo/Vetlanda FK - - - - - Delayed
12:00 Torstorps - Linkoping - - - - - Delayed
Sweden - Division 3 Nordvastra Gotaland
11:00 Ahlafors - IK Virgo - - - - - Delayed
11:00 IK Svane - Alvsborg FF - - - - - Delayed
12:00 Hisingsbacka FC - Karra-Klareberg - - - - - Delayed
13:00 IFK Trollhattan - IK Kongahalla - - - - - Delayed
Sweden - Division 3 Norra Norrland
12:00 Gimonas Umea IF - Bergnasets AIK - - - - - Delayed
12:00 Hedens IF - Kiruna FF BoIS - - - - - Delayed
12:00 Umea FC Academy - Sunnana SK - - - - - Delayed
13:00 IFK Kalix - IFK Umea - - - - - Delayed
13:00 Sandviks IK - Storfors AIK - - - - - Delayed
Sweden - Division 3 Ostra Svealand
11:00 Heby AIF - Vaksala SK - - - - - Delayed
12:00 Enkoping - Sala FF - - - - - Delayed
12:00 IFK Osteraker FK - Vasteras IK - - - - - Delayed
Sweden - Division 3 Sodra Gotaland
12:00 Horby FF - Dosjobro IF - - - - - Delayed
12:00 IFK Trelleborg - Kulladals FF - - - - - Delayed
12:00 Lund - BK Olympic - - - - - Delayed
12:00 Lunds SK - BK Olympic 3.75 4.30 1.58 - - Not started
12:00 Nosaby - Bjarreds IF - - - - - Delayed
13:00 IF Lodde - Hille 1.34 6.00 6.35 - - Not started
13:00 IF Lodde - Hyllie IK 1.30 5.90 6.25 - - Not started
Sweden - Division 3 Sodra Norrland
12:00 Ljusne AIK FF - Iggesunds IK - - - - - Delayed
13:00 Fagersta Sodra IK - Hille - - - - - Delayed
13:00 Saters IF FK - IK Satra - - - - - Delayed
13:00 Slatta - Ytterhogdals IK - - - - - Delayed
Sweden - Division 3 Sodra Svealand
12:00 Angby IF - Jarna SK - - - - - Delayed
12:00 Newroz FC - Trosa-Vagnharads SK - - - - - Delayed
13:00 Enhörna IF - Hanvikens SK - - - - - Delayed
14:00 IFK Stocksund - Sparvagens - - - - - Delayed
Sweden - Division 3 Sydostra Gotaland
12:00 Ifo Bromolla - Gransholms IF - - - - - Delayed
12:00 Rydaholms GoIF - Solvesborgs GIF - - - - - Delayed
Sweden - Division 3 Sydvastra Gotaland
11:00 Vastra Frolunda - IK Wormo - - - - - Delayed
12:00 Askim - Laholms - - - - - Delayed
12:00 Hogaborg - Stafsinge IF - - - - - Delayed
13:00 Kungsbacka IF - Snostorp Nyhem FF - - - - - Delayed
14:00 Glumslovs FF - Kagerods BoIF - - - - - Delayed
Sweden - Division 3 Vastra Svealand
12:00 Karlskoga - Koping - - - - - Delayed
13:00 IFK Amal - Vastanviks AIF - - - - - Delayed
13:00 IFK Olme - Franke IK - - - - - Delayed
Sweden - Division 4
09:00 IFK Uppsala - FC Arlanda - - - - - Delayed
10:00 Tallåsens IF - Ilsbo SK - - - - - Delayed
11:00 AC Primavera - Syrianska Eskilstuna IF - - - - - Delayed
11:00 BK Hollviken - IFK Trelleborg - - - - - Delayed
11:00 Frammestads IK - Kronangs IF - - - - - Delayed
11:00 Helsingborgs Ostra IF - Sodra Sandby IF - - - - - Delayed
11:00 Jarfalla - Kista SC - - - - - Delayed
11:00 Lycksele IF - Kagedalens AIF - - - - - Delayed
11:00 Medle SK - Jörns IF - - - - - Delayed
11:00 Molnlycke IF - Velebit - - - - - Delayed
11:00 Skogså IF - Ohtana-Aapua FF - - - - - Delayed
11:00 Sörfors IF - Sörmjöle IK - - - - - Delayed
12:00 Akarps IF - IF Limhamn Bunkeflo (W) - - - - - Delayed
12:00 Andersbergs IK - IFK Fjaras - - - - - Delayed
12:00 Asarp-Tradet FK - Falkopings KIK - - - - - Delayed
12:00 Billesholms GIF - Klippans Forenade - - - - - Delayed
12:00 BK Flagg - Nike - - - - - Delayed
12:00 HAFF - Skrea IF - - - - - Delayed
12:00 Harrie FF - Odakra IF - - - - - Delayed
12:00 Hertzoga BK - SK Sifhalla - - - - - Delayed
12:00 Jämshögs IF - Karlskrona - - - - - Delayed
12:00 Kallereds SK - Vaster - - - - - Delayed
12:00 Kungsangens - FC Andrea Doria Stockholm - - - - - Delayed
12:00 Ostra-Torp Smygehuk FF - FBK Balkan - - - - - Delayed
12:00 Pelister Treleborg - KSF Kosova - - - - - Delayed
12:00 Ramlosa Sodra IF - Astorps FF - - - - - Delayed
12:00 Röbäcks If - IFK Holmsund - - - - - Delayed
12:00 Skanekurd FF - Tagarps AIK - - - - - Delayed
12:00 Torpshammars IF - Ljunga IF - - - - - Delayed
12:00 Vasterhaninge IF - Alvsjo AIK FF - - - - - Delayed
13:00 Alno IF - Sund IF - - - - - Delayed
13:00 ASA - Getinge IF - - - - - Delayed
13:00 Edsvara-Norra Vanga FF - Lundsbrunns IF - - - - - Delayed
13:00 Forshaga IF - Kils AIK - - - - - Delayed
13:00 Forssa BK - Svärdsjö IF A - - - - - Delayed
13:00 Hallonbergens IF - Bagarmossens BK - - - - - Delayed
13:00 Hangvar SK - Levide IF - - - - - Delayed
13:00 IF Tunabro U - Dala-Jarna IK - - - - - Delayed
13:00 IFK Hjo - Vara SK - - - - - Delayed
13:00 Ludvika - Korsnäs IF FK - - - - - Delayed
13:00 Lycka FF - Nättraby GoIF - - - - - Delayed
13:00 Malungs IF A - Ludvika City BK - - - - - Delayed
13:00 Mariehem SK - Young Boys FC - - - - - Delayed
13:00 Öckerö IF - Eriksbergs IF - - - - - Delayed
13:00 Skogsbo Avesta IF A - Bullermyrens IK A - - - - - Delayed
13:00 Sunnersta AIF - GOIF - - - - - Delayed
13:00 Vansbro AIK FK - Avesta AIK - - - - - Delayed
13:00 Vejby IF - Raa IF - - - - - Delayed
14:00 Edsbyns IF FF - Norrala IF - - - - - Delayed
14:00 Fardhem Garda BK - När IF - - - - - Delayed
14:00 Gallstads FK - Sodra Vings IF - - - - - Delayed
14:00 Hörnefors IF - Umedalen - - - - - Delayed
14:00 IFK Stockholm - Langholmen - - - - - Delayed
14:00 IK Arvika Fotboll - IFK Munkfors - - - - - Delayed
14:00 Kilafors IF - Stugsunds IK - - - - - Delayed
14:00 Oxelosunds IK - Hargs BK - - - - - Delayed
14:00 Ragsveds - Tyreso FF - - - - - Delayed
14:00 Sollentuna FK - Olympiacos FC - - - - - Delayed
14:15 Boo FK - Vartans IK - - - - - Delayed
14:15 Uppsala-Kurd FK - IF VP Uppsala - - - - - Delayed
Sweden - Division 5
10:00 Börje SK - Tierps IF - - - - - Delayed
10:00 IFK Lane - Svarteborg FK - - - - - Delayed
10:00 Landafors SK - Bollnäs Kurd IF - - - - - Delayed
10:00 LBK Gottfridsberg - Linghems SK - - - - - Delayed
10:00 Stjarnorps SK - Skeninge IK - - - - - Delayed
11:00 Hillerstorps GoIF - Mullsjö IF - - - - - Delayed
11:00 IF Hallby FK - Kulltorps GoIF - - - - - Delayed
11:00 IF Trion - IFK Karlshamn - - - - - Delayed
11:00 Kornhult Hishult FF - Derome Åskloster - - - - - Delayed
11:00 Lysekils AIK - Gilleby IF - - - - - Delayed
11:00 Malilla GOIF - Backseda IF - - - - - Delayed
11:00 Norrhults BK - Horda AIK - - - - - Delayed
11:00 Ruda IF - Farjestadens GOIF - - - - - Delayed
11:00 Storskogens SK - FK Bosna 08 - - - - - Delayed
11:00 Syrianska Eskilstuna IF - KFUM Trix - - - - - Delayed
11:00 Trollhättans Syrianska - Lödöse Nygård IK - - - - - Delayed
11:00 Viggbyholms IK FF - Bollstanas SK - - - - - Delayed
11:45 Rada BK - Mellby IK - - - - - Delayed
12:00 Afrikansk FC - Hallbybrunns IF - - - - - Delayed
12:00 AIK Atlas - Kallinge SK - - - - - Delayed
12:00 Grevie GIK - Ljungbyheds IF - - - - - Delayed
12:00 Hammaro FK - Grums IK - - - - - Delayed
12:00 Husby FF - Danderyds - - - - - Delayed
12:00 IFK Varsas - Borgunda IK - - - - - Delayed
12:00 Mankarbo IF - Harg-Östhammar FF - - - - - Delayed
12:00 Nobbele BK - Söderakra AIK - - - - - Delayed
12:00 Östervala IF - Hallsta IK - - - - - Delayed
12:00 Skuttunge SK - IK Hinden - - - - - Delayed
12:00 Torup-Rydo FF - Traslovslage IF - - - - - Delayed
12:00 Vasastan BK - FC Hedvigslund - - - - - Delayed
12:00 Vasterlosa GoIF - FC Super Lambo - - - - - Delayed
12:00 Vilhelmina IK - Ersboda SK - - - - - Delayed
12:15 FC Bosona - Angered MBIK - - - - - Delayed
12:15 United Africa FC - Öjersjo IF - - - - - Delayed
12:45 Styrsö BK - Kungsladugards BK - - - - - Delayed
13:00 Balaryd Lommaryd - Horeda GOIF - - - - - Delayed
13:00 Bengtsfors IF - Bralanda IF - - - - - Delayed
13:00 Donso IS - Harryda IF - - - - - Delayed
13:00 Ektorp Talent FC - Norrköpings FF - - - - - Delayed
13:00 Fagersanna IF - Kinne Vedums IF - - - - - Delayed
13:00 Fengersfors IK - Hafreströms IF - - - - - Delayed
13:00 Finspangs FK - Krokeks IF - - - - - Delayed
13:00 Flygsfors Gadd. IF - Åryds IK - - - - - Delayed
13:00 Hamburgsunds IF - Stangenäs AIS - - - - - Delayed
13:00 Hovslatts IK - Forsheda IF - - - - - Delayed
13:00 IFK Velen - Svanskogs IF - - - - - Delayed
13:00 Kisa - BK Ljungsbro - - - - - Delayed
13:00 Kopingebro IF - Lovestads IF - - - - - Delayed
13:00 Malmbacks IF - Savsjo FF - - - - - Delayed
13:00 Orby IS - Fritsla IF - - - - - Delayed
13:00 Osterstads IF - Mjölby Södra IF - - - - - Delayed
13:00 Skarhamns IK - Ronnangs FF - - - - - Delayed
13:00 Sorby IK - IF Ornen - - - - - Delayed
13:00 Sturefors IF - Malmens FF - - - - - Delayed
13:00 Tabergs SK - FC Dardania - - - - - Delayed
13:00 Teckomatorps SK - Stehags AIF - - - - - Delayed
13:00 Tösse IF - Asebro - - - - - Delayed
13:00 Väderstads IK - Kristbergs IF - - - - - Delayed
14:00 Hoby GIF - Bk. Union - - - - - Delayed
14:00 Norrtulls SK - Vasasallskapet FK - - - - - Delayed
14:00 Öjeby IF - Alterdalens IF - - - - - Delayed
14:00 Rengsjö SK - Föne IK - - - - - Delayed
14:30 Tocksfors IF - Bäckalunds IF - - - - - Delayed
Sweden - Elitettan Women
11:00 Holmalunds IF (W) - IF Boljan (W) - - - - - Delayed
13:00 Hovas Billdal (W) - Vaxjo (W) - - - - - Delayed
13:00 Mallbackens (W) - Kungsbacka DFF (W) - - - - - Delayed
13:00 Sundsvalls DFF (W) - IK Uppsala Fotboll (W) - - - - - Delayed
13:00 Vasteras IK (W) - IFK Kalmar (W) - - - - - Delayed
Sweden - Superettan
14:00 Syrianska FC - Osters IF - - - 4 2:1 Finished
16:00 Degerfors - Varberg - - - 4 - Delayed
Switzerland - Challenge League
17:00 Chiasso - Wil 1900 2.28 3.65 3.35 - - Not started
17:00 Rapperswil Jona - Wohlen 2.45 3.68 3.10 - - Not started
Switzerland - Swiss Axpo Super League
17:00 FC Thun - FC Lausanne Sport 1.69 4.25 5.50 2 - Not started
17:00 FC Zurich - BSC Young Boys 2.36 3.66 3.30 5 - Not started
Thailand - Division 3
10:00 Bangkok U. Deffo - Rajpracha-BTU - - - - 5:1 Finished
11:00 Customs United - Banbung United FC - - - - 2:1 Finished
11:00 Sa Kaeo City - Ayutthaya - - - 1 3:1 Finished
11:30 Ayutthaya - Ubon Ratchathani - - - 1 1:0 Finished
Tunisia - National A League
15:30 JS Kairouan - Metlaoui - - - - - Delayed
15:30 Stade Gabesien - Olympique de Medenine - - - 1 0:0 In Play
Turkey - TFF 1. League
16:30 BB Erzurumspor - Balikesirspor 2.02 3.60 4.50 - - Delayed
17:00 Giresunspor - Adanaspor 2.35 3.34 3.40 - - Not started
18:45 Adana Demirspor - Caykur Rizespor 3.42 3.65 2.19 2 - Not started
Turkey - Turkcell Super League
16:00 Kardemir Karabukspor - Medipol Basaksehir - - - 1 - Delayed
16:45 Bursaspor - Alanyaspor 2.25 3.75 3.60 1 - Not started
18:45 Osmaniyespor - Galatasaray 3.80 3.78 2.16 2 - Not started
18:45 Sivasspor - Yeni Malatyaspor 2.25 3.40 3.76 3 - Not started
Turkey - Turkcell Super League U21
13:30 Sivasspor U21 - Yeni Malatyaspor U21 - - - - 1:4 Finished
14:00 Bursaspor U21 - Alanyaspor U21 - - - - 3:1 Finished
14:00 Karabukspor U21 - Istanbul BB U21 - - - - 2:2 Finished
14:00 Osmanlıspor U21 - Galatasaray U21 - - - - 1:1 Finished
Ukraine - Druha Liga
12:30 Ingulets Petrovo U21 - FK Enerhiya Nova Kakhovka - - - - - Delayed
14:00 Tavria Simferopol - Sudnobudivnyk - - - - - Delayed
14:30 Metallist Korolev - Nikopol - - - - - Delayed
15:00 Bukovyna Chernivtsi - FC Polissya Horodnytsya - - - - - Not started
15:00 FK Agrobiznes Volochisk - Podolye - - - - - Not started
15:00 Lviv - Nyva Vinnytsia - - - - - Not started
16:00 FC Dnipro-1 - Real Pharma - - - - - Not started
Ukraine - League U21
09:00 Zirka Kirovohrad U21 - Zorya Lugansk U21 - - - - 1:2 Finished
11:00 Dinamo Kiev U21 - Stal Dniprodzerzhynsk U21 - - - 1 3:0 Finished
14:00 Karpaty Lviv U21 - Oleksandria U21 - - - - 1:1 Finished
14:00 Vorskla Poltava U21 - Illichivets U21 - - - - - Delayed
Ukraine - Persha Liga
14:00 Avanhard - Desna Chernigov - - - 1 0:0 Finished
14:00 Sumy - Helios Kharkiv - - - 1 1:1 Finished
14:00 Zhemchuzhina Odessa - Hirnyk-Sport Komsomolsk - - - - 1:2 Finished
15:00 Balkany Zorya - Kolos Kovalivka - - - - - Delayed
15:00 Cherkaskyi Dnipro - Poltava - - - - - Delayed
15:00 Kremin Kremenchuk - Inhulets - - - - - Delayed
15:00 Naftovik Ukrnafta - Volyn Lutsk - - - 1 - Delayed
17:00 Obolon Brovar - Mykolaiv 1.95 3.40 4.75 - - Not started
Ukraine - Premier League
16:30 Chornomorets Odesa - Veres Rivne - - - 2 - Delayed
16:30 Shakhtar Donetsk - Olimpik Donetsk - - - 6 - Delayed
Ukraine - Premier League Women
08:00 Zhilstroy Kharkov II (W) - Pantery Uman (W) - - - - 7:0 Finished
13:00 Rodyna-KOLISP (W) - Zhytlobud-1 (W) - - - - - Delayed
Uruguay - Primera Division
18:30 Boston River - Plaza Colonia 1.97 3.50 4.35 - - Not started
18:30 Fenix M - Sud America 2.12 3.40 3.90 - - Not started
18:30 Nacional M - Juventud de Las Piedras 1.53 4.40 8.60 - - Not started
18:30 Racing CM - Cerro 2.56 3.50 3.10 - - Not started
USA - Major League Soccer
02:00 Portland Timbers - New York Red Bulls - - - 6 2:0 Finished
23:30 Montreal Impact - Real Salt Lake 2.06 4.00 3.70 1 - Not started
23:30 Orlando City SC - Columbus Crew 2.32 3.75 3.20 3 - Not started
USA - NASL
23:30 New York Cosmos - Indy Eleven 2.00 3.52 4.00 - - Not started
USA - NWSL
20:00 Boston Breakers (W) - Orlando Pride (W) 3.20 3.76 2.27 - - Not started
20:00 North Carolina (W) - Washington Spirit (W) 1.49 4.05 7.50 - - Not started
23:00 Sky Blue FC (W) - Seattle Reign (W) 2.32 3.78 2.76 1 - Not started
USA - USL First Division
00:30 Swope Park Rangers - Real Maryland Monarchs - - - - 2:2 Finished
01:00 Colorado Springs - LA Galaxy II - - - - 1:2 Finished
02:30 Orange County Blues FC - Phoenix Rising - - - - 1:1 Finished
20:00 New York RB II - FC Cincinnati 2.70 3.50 2.85 - - Not started
22:05 Rochester Raging Rhinos - Charleston Battery 1.91 3.50 3.85 - - Not started
23:00 Charlotte Independence - Orlando City II 1.65 4.00 4.80 - - Not started
23:00 Richmond Kickers - Toronto FC II 1.91 3.50 4.20 - - Not started
23:30 Tampa Bay Rowdies - Ottawa Fury FC 1.70 3.90 4.80 - - Not started
Uzbekistan - PFL
12:30 Obod - Buxoro - - - - 2:3 Finished
13:30 Mash`al Mubarek - Shurtan Guzar - - - - 4:0 Finished
14:00 Nefchi Fergana - Nawbahor Namangan - - - - 1:1 Finished
14:00 Olmaliq - Sogdiyona Jizzax - - - 1 2:1 Finished
14:00 Qyzylqum Zarafshon - Kokand - - - - - Delayed
Venezuela - Primera Division
19:00 Deportivo JBL Zulia - Atletico Socopo 2.05 3.50 4.55 - - Not started
20:00 Caracas - Zulia 1.73 3.80 5.80 - - Not started
20:00 Guaros de Lara - Deportivo La Guaira 2.29 3.50 3.55 - - Not started
23:00 Carabobo - Deportivo Tachira 2.20 3.30 3.66 - - Not started
Wales - Welsh Premier League
13:30 Cardiff MU - Bangor City - - - - 3:1 Finished
13:30 Gap Connah's Quay - Carmarthen Town - - - 1 3:1 Finished
13:30 Prestatyn Town - Barry Town United - - - - 1:0 Finished
16:15 The New Saints - Bala Town - - - 3 0:0 In Play
World - Club Friendlies
08:00 Atlético de Pinto - CD Colonia Moscardo - - - - - Delayed
08:00 Sunderland - Celtic - - - - - Not started
08:45 Negeri Sembilan - Petaling Jaya Rangers FC 1.50 4.00 5.00 - - Not started
08:45 Negeri Sembilan - PJ Rangers - - - - 2:2 Finished
08:45 Negeri Sembilan - Petaling Jaya Rangers FC - - - - 2:2 Finished
10:00 Air Force United - Bangkok FC - - - - 2:1 Finished
10:00 CD Alcala - CD Utrera - - - - - Delayed
10:00 PTT Rayong - Siam Navy FC - - - - - Delayed
12:00 Bangkok Glass - Muang Thong United - - - - 1:0 Finished
12:30 Tigre - Acassuso - - - - - Delayed
16:00 Bassano Virtus - AS Cittadella - - - - 0:0 In Play
16:00 Pro Patria - Borgosesia - - - - 0:0 In Play
16:00 Pro Vercelli - Alessandria - - - - - Delayed
17:00 Balmaseda - Sestao River 2.60 3.50 2.27 - - Not started
17:00 Bani Yas - Elche II 3.80 4.20 1.80 - - Not started
18:30 Avellino - Frosinone 2.74 3.40 2.80 - - Not started
18:30 Forli - AC Cesena 9.25 5.35 1.40 - - Not started
World - Club Friendlies Women
10:00 Turbine Potsdam (W) - Paris Saint Germain (W) - - - - 1:1 Finished
World - Universiade
03:00 Japan (Uni) - Malaysia Univ. - - - - 2:0 Finished
03:00 South Africa (Uni) - Ukraine (Uni) - - - - 0:2 Finished
03:00 South Korea (Uni) - Argentina (Uni) - - - - 1:2 Finished
03:00 Uruguay (Uni) - Canada (Uni) - - - - 2:0 Finished
Zimbabwe - Premier Soccer League
11:00 Yadah - Chapungu United FC - - - - 1:0 Finished
13:00 Black Rhinos FC - Chicken Inn FC - - - - 0:1 Finished